Let do Barcelony za cenu, aká tu dlho nebola? Toto je najnovšia ponuka, ktorá ťa rozhodne dostane

  • Barcelona je mesto s energickou atmosférou, skvelým jedlom a peknými ľuďmi
  • S architektúrou, ktorá berie dych a zatieňuje iné miesta
  • No aj s vreckármi, ktorí by svoje umenie mohli vyučovať na univerzitách
cona
unsplash.com
  • Barcelona je mesto s energickou atmosférou, skvelým jedlom a peknými ľuďmi
  • S architektúrou, ktorá berie dych a zatieňuje iné miesta
  • No aj s vreckármi, ktorí by svoje umenie mohli vyučovať na univerzitách

Miestni turisti tu v letných mesiacoch húfne mieria na najznámejšiu pláž Barceloneta, kde nájdeš drsný piesok, množstvo barov, reštaurácií ako aj vibrujúcu a živú energiu. Barcelona však toho ponúka oveľa viac, tu je pár tipov na miesta, ktoré by si pri tvojej najbližšej návšteve nemal prehliadnuť.

Najskôr si však prezri ponuku leteniek, ktoré naozaj stoja za to. Do Barcelony totiž momentálne zoženieš spiatočné letenky, za cenu, ktorá sa objaví naozaj len zriedka. Letenky s odletom z Budapešti stoja necelých 28 eur.

Las Ramblas

Bulvár Ramblas je miesto, kde sa stretávajú skupiny ľudí. Na tejto najznámejšej ulici celej Barcelony nakúpiš naozaj všetko. Atmosféru, ktorá tu vládne stojí za to zažiť aspoň raz za život. Keď sa tu ocitneš, určite zájdi aj na miestny trh, ktorý sa nachádza približne uprostred ulice.

Port Vell

Ak budeš v blízkosti bulváru Las Ramblas, nepriehliadni ani veľmi zaujímavý prístav Port Vell. Je to miesto, kde vznikajú krásne fotografie. Ak by si tento prístav chcel zažiť trochu inak, choď na lanovku TRANSBORDADOER AERI, ktorá vedie z veže na móle torre de San Sebastia hore na Montjutic.

Tibidabo

Toto je vôbec najväčší kopec v pohorí Collserola, je hneď za Barcelonou. Bude ťa tu čakať dychberúci výhľad, ako aj jedinečný park Parc d´Atraccions so staromódnym nádychom. Skvelé je, že zo všetkých atrakcií je famózny výhľad, takže si jazdu na horskej dráhe alebo ruskom kolese užiješ o to viac.

Park Guell

Tento park je plný symboliky a fantázie. Určite si už niekedy videl mozaikové lavičky, ktoré sú tu snáď všade. Nájdeš tu dórske stĺpy, sochy drakov či šikmé klenby. Toto miesto uchvátilo aj samotného Salvadora Dalího. Vstup na nádvorie stojí 8 eur, v samotnom parku sa môžeš prechádzať zadarmo.

Cesta z letiska

Cestu do mesta môžeš absolvovať taxíkom. Je to ideálna možnosť pre skupinky cestovateľov. Cenu si skúste zjednať a môžete tak ušetriť pekných pár eur.

Ďalšia možnosť je cesta Aerobusom. Cena za jazdu sa pohybuje okolo štyroch eur. Tento autobus vždy stojí na významných bodoch v centre, a to na Plaça de Catalunya a Plaça Espanya. Ďalšia možnosť je cesta vlakom za cca 2 eurá. Vlak nájdeš tu.

Tip na ubytovanie

Ak chceš bývať priamo v centre mesta, ideálnou voľbou za výhodnú cenu môže byť Hola Hostal Eixample, za noc tu necháš okolo 21 eur. Ak ti nevyhovuje ubytovanie v hosteloch, skús sa pozrieť na ponuku Travelodge Barcelona Poblenou, kde za noc necháš 51 eur v prípade, ak cestujete dvaja.

Dobrú ponuku má aj 3-hviezdičkové ubytovanie Catalonia Park Guell Hotel, Barcelona, so super bazénom na streche a bezplatným stornom. Za noc tu necháš 50 eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK