Let rakety Falcon Heavy je iba výmysel. Tvrdia vyznávači plochej Zeme

  • Let rakety Falcon Heavy je podľa niektorých ľudí výmyslom a dobrým počítačovým trikom.
  • Fanúšikovia plochej Zeme tento test spochybnili na sociálnych sieťach.
extra_large-1518178183-cover-image
SpaceX
  • Let rakety Falcon Heavy je podľa niektorých ľudí výmyslom a dobrým počítačovým trikom.
  • Fanúšikovia plochej Zeme tento test spochybnili na sociálnych sieťach.

Združenie ľudí Flat Earth Society, ktorí veria, že Zem je v skutočnosti plochá a nie guľatá, spochybnili pravosť letu rakety Falcon Heavy spoločnosti SpaceX, ktorý sa konal 6. februára. Na sociálnej sieti Twitter zverejnili správu, ktorou rozosmiali celý internetový svet.

Vo svojej správe argumentujú nasledovne: ľudia, ktorí veria, že Zem je guľatá len preto, že videli na internete auto lietať vo vesmíre, sú rovnakí ako ľudia, ktorí v minulosti verili všetkému, čo videli v televízii. Prekvapujúce však je to, že počet ľudí, ktorí tomuto novému fenoménu začínajú veriť, stále stúpa. Minulý rok sa dokonca konala konferencia, na ktorej sa zúčastnilo viac ako 500 ľudí, ktorí veria v plochý tvar planéty.

Na sociálnych sieťach sa okrem iného chvália prepracovanými teóriami podporenými obrázkami, na ktorých vysvetľujú, prečo je vlastne Zem plochá a zábery z vesmíru sú len dobre upravené snímky vo Photoshope.

Jednou z teórii, ktorá sa zaoberá následným pristávaním rakiet SpaceX, tvrdí, že zábery pristávania rakiet sú v skutočnosti len pretočené zábery samotného štartu rakiet Falcon Heavy.

Pravdou však je, že okolo našej guľatej Zeme sa naozaj vznáša Muskova Tesla Roadster druhej generácie, v ktorej sa okrem figuríny astronauta nachádza aj kópia známeho románu Stopárov sprievodca po Galaxii od Douglasa Adamsa či uterák s nápisom „Don´t Panic„.

zdroj: space.com / iflscience.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK