Letenky do Paríža teraz kúpiš za menej ako 10 eur

  • Francúzsko môžeš navštíviť za bezkonkurenčnú cenu
  • Spiatočná letenka do Paríža v jesenných termínoch sa momentálne pohybuje len okolo 20 eur
pa
pexels.com
  • Francúzsko môžeš navštíviť za bezkonkurenčnú cenu
  • Spiatočná letenka do Paríža v jesenných termínoch sa momentálne pohybuje len okolo 20 eur

Paríž, hlavné mesto Francúzska, večná inšpirácia umelcov, prístav bohémov, mesto zamilovaných. Toto kozmopolitné mesto s dva a štvrť miliónmi obyvateľov má ešte veľa pomenovaní a všetky sú pravdivé. Má bohatú históriu a kultúru, ktorá sa zachovala v množstve pamiatok, múzeí a galérií, úžasnú atmosféru a príbehy na každom kroku.

Momentálne sú k dispozícii letenky do Paríža za sumu, akú bežne necháš za večeru v bratislavskej reštaurácii. Jednosmerná letenka s pohodlným odletom z Viedne stojí len 9,99 eur, čiže za spiatočnú zaplatíš menej ako 20 eur . Vybrať si môžeš hneš z niekoľkých jesenných termínov.

Cesta z letiska

Z letiska Paríž Beauvais premávajú priame autobusové spojenia do Paríža. Zastávka na letisku sa nachádza medzi terminálmi. V Paríži stojí shuttle bus na zastávke Pershing Car Park – Porte Maillot. Stanica metra sa nachádza len 5 minút chôdze od zastávky. Autobusy odchádzajú približne 25-30 minút po pristátí lietadla. Cestou na letisko z Paríža je však potrebné rátať s časovou rezervou aspoň 3 hodiny pred odletom. Viac informácií a ceny lístkov nájdeš tu.

Paris Museum Pass

Ak máš v pláne v Paríži navštíviť čo najviac múzeí a pamätihodností, vyskúšaj Paris Museum Pass. Dvojdenná verzia tohto pasu stojí pre jednu osobu 48 eur, 4 denná varianta 62 eur a 6 denný pas zoženieš za 74 eur.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: parismuseumpass

S týmto výhodným pasom môžeš navštíviť desiatky atrakcií vrátane Arc de Triomphe, Musée du Louvre alebo Notre-Dame, bez nutnosti platiť akékoľvek ďalšie vstupné. Na niektorých miestach je možné vyhnúť sa dlhým radom a ušetriť tak drahocenný čas.

Tip na ubytovanie je: Résidence Capitaine Paoli, tento hotel ponúka pomerne výhodný pomer ceny a kvality. Jedna noc tu pre dve osoby stojí približne 95 eur. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a poteší aj bezprostredná blízkosť centra, a teda aj všetkých významných pamiatok. Ak si budeš chcieť rezervovať cez booking.com akékoľvek ubytovanie, urob to cez tento link. Automaticky tak získať zľavu na ubytovanie vo výške 10 %.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech