Letenky do Talianska teraz za cenu denného menu

  • Medzi toskánskymi olivovými hájmi, vinicami a vilami sa ukrýva malé, no významné mestečko – Pisa
  • V limitovanom čase si sem kúpiš spiatočnú letenku s odletom z Viedne za skvelú cenu
pisaaaa
flickr
  • Medzi toskánskymi olivovými hájmi, vinicami a vilami sa ukrýva malé, no významné mestečko – Pisa
  • V limitovanom čase si sem kúpiš spiatočnú letenku s odletom z Viedne za skvelú cenu

Do vypredania je niekoľko leteniek dostupných už od 7 eur. O Pise je známe, že v minulosti otvorila obchodné cesty do Španielska a severnej Afriky, čo prinieslo nesmierne bohatstvo, o ktorom dodnes svedčia slávne stavby – Dóm, baptistérium, no predovšetkým Torre Pendente –  Šikmá veža.

Srdcom Pisy však dlhé roky ostáva Piazza dei Miracoli – Námestie zázrakov. Za zázrak sa dá považovať aj to, že veža ešte nespadla, pretože k dnešnému dňu sa od svojej kolmice nakláňa o 5,4 metra. Stavba Torre bola zahájená v roku 1173, nakláňať sa však začala už pred jej dokončením okolo roku 1274 pri zhotovení tretieho podlažia. Veža vystavaná na mäkkom pieskovom podloží, tak už od svojho dokončenia v roku 1350 zdanlivo popiera všetky zákony príťažlivosti. To po stáročia láka vedcov, akým bol napríklad Galileo Galilei, ktorý z vrchu Torre uskutočňoval svoje pokusy s rýchlosťou padajúcich predmetov.

Doprava z letiska

Najjednoduchšie spojenie medzi letiskom a mestom zabezpečuje pravidelná autobusová linka. Odchádza každých 15 minút a za 15 minút sa dostaneš aj do centra Pisy. Autobus zastavuje na Piazza dei Miracoli a na hlavnej vlakovej stanici. Ak nehovoríš po taliansky, zakúpe si lístky v informačnej kancelárii – cestovné je €0.95. Ak sa lístky rozhodneš kúpiť u vodiča – zaplatíš dvakrát viac.

Zastávka autobusu sa nachádza priamo pred terminálom letiska. Ak preferuješ radšej pohodlnú dopravu taxíkom, cesta z letiska do centra Pisy ťa vyjde na 6 až 8 euro. V centre je orientácia naozaj jednoduchá, nakoľko je kompaktné a všetky pamiatky sa nachádzajú na jednom mieste, takže sa celá Pisa dá prejsť pohodlne aj peši.

Tip na ubytovanie

Tip na ubytovanie je 3* Hotel Rosa del Tirreno Quercianella – Castiglioncello – Livorno za velmi dobrych 35 Eur osoba/noc, ak cestujete dvaja. V cene sú aj raňajky, podávané formou bufetu a za pekného počasia si ich môžeš vychutnať aj v záhrade.

Hotel má výborné hodnotenie a nachádza sa len 9 minút chôdze od pláže. Vo všetkých izbách hotela Rosa Del Tirreno je k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a klimatizácia. Hotel je vzdialený 5 minút chôdze od pobrežia Tyrhénskeho mora a 12 km od Livorna. Izby majú balkón s výhľadom na more alebo okolitú záhradu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech