Letenky do Paríža sú teraz dostupné za exkluzívnu cenu, ktorú neprehliadne žiadny správny cestovateľ

  • Paríž je jednoducho vždy dobrý nápad
  • O to viac, ak sa cena spiatočnej letenky pohybuje okolo 50 eur
  • Francúzska metropola priťahuje každého, labužníkov, ale aj bohémov
pott
pexels.com
  • Paríž je jednoducho vždy dobrý nápad
  • O to viac, ak sa cena spiatočnej letenky pohybuje okolo 50 eur
  • Francúzska metropola priťahuje každého, labužníkov, ale aj bohémov

Paríž – mesto, kde z každej uličky dýcha umenie, história, gastronómia, móda a romantika. Už z diaľky ponúka pohľad na svetoznámu, 324 metrov vysokú Eiffelovu vežu. Pri troche šťastia na jasné počasie sa návštevníkom naskytá nádherný výhľad do vzdialenosti až 67 km. Aj po tomto zážitku však treba pokračovať ďalej a vybrať sa na slávnu Avenue des Champs-Elysées (Elyzejské polia), ktorú prezývajú aj najkrajšou ulicou sveta.

Najširšia ulica v Paríži zase ponúka neopakovateľnú možnosť nadýchať sa pravej parížskej atmosféry cez nádherné paláce, prepychové hotely, drahé módne butiky, kiná, kaviarničky a reštaurácie s rôznymi špecialitami či originálnymi francúzskymi croissantmi. Teraz si sem môžeš zaletieť s Ryanairom len za 54 eur s odletom priamo z Bratislavy.

V Paríži sa oplatí využívať zľavové karty

Paris City Passport – Paris Pass
Ponúka okružnú cestu autobusom, výlet loďou, návštevu vybraných múzeí, Napoleonov hrob, Eiffelovku. Ak si už Paríž navštívil a všetky tieto atrakcie videl, siahni radšej po „Museé Pass“.

Museé Pass

Ponúka možnosť navštíviť až 60 múzeí a zámkov. Výhodou je, že pred múzeom nebudeš čakať v rade, môžeš si vyjsť von aj na kávu či obed a potom sa vrátiť. Výhodou je aj to, že ide o výrazne lacnejšiu voľbu ako si kupovať jednotlivé lístky zvlášť.

Zľavové karty kúpiš aj jednotlivo na tejto stránke, keď však klikneš na „acheter“ (kúpiť), nákup sa neuskutoční, ale rozbalia sa ti podrobnosti o atrakciách a tie možno využiť. Takto si môžeš už v pohodlí domova naplánovať každý deň svojho výletu.

Ubytovanie

Tip na ubytovanie je dvojhviezdičkový ibis budget Paris La Villette 19ème za veľmi výhodných 36 eur a v cene sú aj chutné raňajky. Ide pritom o kvalitnú low-costovú alternatívu a ubytovať sa tu môžete dokonca až traja a okresať tak náklady na minimum. K dispozícii tu budeš mať aj tri vonkajšie bazény a výhodou je aj dostupnosť metra či letisko vzdialené len pár minút cesty taxíkom.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK