Letenky sa predávajú za extrémne nízke ceny: Za cenu romantickej večere môžeš spoznávať mesto bohov

  • Do hlavného mesta Grécka môžeš teraz letieť za necelých 50 eur
  • Predĺžený víkend je ideálny na to, aby si stihol popozerať všetky antické skvosty aj sa skvelo najesť
Teraz môžeš vstrebávať krásy atén za akciovú cenu
Teraz môžeš vstrebávať krásy Atén za akciovú cenu, Unsplash/Charlie Robert, Spencer Davis
  • Do hlavného mesta Grécka môžeš teraz letieť za necelých 50 eur
  • Predĺžený víkend je ideálny na to, aby si stihol popozerať všetky antické skvosty aj sa skvelo najesť

Prišla jar a s ňou aj jarná únava. Ak hľadáš spôsob, ako načerpať novú šťavu a energiu do života, nenechaj si ujsť akciu na letenky do Atén.

Od nasávania viac ako 2 000 rokov histórie, po pulzujúce pouličné umenie, strešné bary a úžasné reštaurácie, priateľských domácich, to všetko ťa na čarovnom gréckom meste rozhodne uchváti.

Aj keď máš čas stráviť tu len zopár dní, rozhodne bude tvoj program poriadne nabitý, nehovoriac o neuveriteľných bludiskách malých uličiek, kde sa môžeš túlať celý deň.

So zaznamenanou históriou trvajúcou niekoľko tisíc rokov sú Atény jedným z najstarších nepretržite obývaných miest na svete. Mesto je plné starovekých ruín a historických pamiatok z 5. storočia pred naším letopočtom a nachádza sa tu niekoľko historických múzeí.

Ak si fanúšikom starých civilizácií, rád nasávaš energiu minulosti a ešte radšej máš famózne jedlo, Atény sú pre teba ako stvorené.

Všadeprítomný duch antiky

Historicky ležia Atény v samom srdci Grécka, sú označované ako rodisko demokracie a domov najznámejších filozofov. Aj dnes pulz mesta vyžaruje esenciu dôležitosti, ktorá ťa vždy prenesie späť v čase. Pocit neustáleho ponorenia sa do hlbín mesta s toľkým charakterom nikdy neomrzí a nakoniec sa v ňom začnú mnohí cítiť ako doma, píše Definitely Greece.

Ruka v ruke s históriou idú múzeá, ktorých je už v samotnom centre mesta neúrekom. Ich návšteva je skvelým spôsobom, ako si spojiť všetky fakty, ktoré už o meste vieš, s tými, o ktorých si ani nechyroval.

Musíš sa len rozhodnúť, ktoré z nich chceš navštíviť. Väčšina ľudí navštevuje Múzeum Akropoly, kde sa nachádzajú nálezy z kopca Akropolis, uvádza Real Greek Expiriences.

Prekvapenie nájdeš vo vnútri

Mnohé časti Atén majú často nenápadný exteriér. Hoci budovy môžu vyzerať staro a opotrebovane, to však neznamená, že vnútri ťa nemôžu čakať zaujímavé priestory. Úzke a rozľahlé uličky mesta ťa môžu priviesť k tým najneočakávanejším a najpríjemnejším prekvapeniam.

Mnohokrát turisti narazia na niektoré z najneobvyklejších barov alebo kaviarní, ktoré majú iba diskrétny vchod, a keby nedávali pozor, možno by som si ich ani nevšimli.

V Aténach je neustále čo objavovať a každý deň nájdeš niečo nové a vzrušujúce, bez ohľadu na dĺžku tvojho pobytu, píše blog Faraway Worlds.

akropola v aténach
zdroj: Unsplash/Constantinos Kollias

Famózna kuchyňa

Grécke jedlo je svetovo preslávené pre svoje zdravé, chutné ingrediencie a Atény ponúkajú jedny z najlepších gréckych kuchýň v krajine. Nájdeš tu množstvo tradičných, nenápadných gréckych taverien, ako aj reštaurácie ponúkajúce kvalitné jedlá.

Každý, kto má chuť na sladké, by si nemal nechať ujsť príležitosť vyskúšať niektoré tradičné grécke dezerty, ako je baklava, kataifi a galaktoboureko. A samozrejme, nezabudni navštíviť prevádzky so zmrzlinou.

Ak sa rozhodneš letieť v termíne 23.6. – 26.6.2023, vyjde ťa to najlacnejšie. Spoločnosť Wizzair momentálne ponúka akciové spiatočné  letenky z Budapešti už od 46 eur. S týmito letenkami môžeš svoje leto odštartovať perfektným predĺženým víkendom v srdci Grécka.

Zdroje: Definitely Greece, Real Greek Expirience, Faraway Worlds

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá