Letenky z Viedne sú teraz extrémne lacné, je to ale posledná šanca uloviť let za smiešnu cenu

  • Rakúsky parlament ešte neschválil novelu, podľa ktorej nebudú môcť aerolinky predávať letenky pod cenu 40 eur
  • Ak teda uvidíš lacnejšiu letenku, je to tvoja posledná šanca si ju kúpiť
letisko_ke_kolin_004439697
TASR/Roman Hanc
  • Rakúsky parlament ešte neschválil novelu, podľa ktorej nebudú môcť aerolinky predávať letenky pod cenu 40 eur
  • Ak teda uvidíš lacnejšiu letenku, je to tvoja posledná šanca si ju kúpiť

Rakúšania chcú lepšie životné prostredie a tak chcú zakázať aerolinkám predávať lacné letenky. Po novom majú stáť minimálne 40 eur, aby cena odrazila aj náklady na poplatky.

Ako je potom možné, že lowcostové aerolinky predávajú práve teraz akciové letenky aj za 10 eur? Je to jednoduché. Ako podotýka známa blogerka Janka „Travelhacker“ Schweighoferová, je to tým, že rakúsky parlament túto zmenu ešte neschválil a zákon ešte neplatí. Zároveň je to posledná výzva pre všetkých cestovateľov. Ak chceš letenky z Rakúska lacnejšie ako 40 eur, musíš sa naozaj poponáhľať.

Viac letov z Bratislavy?

Zároveň podotýka jednu zaujímavú vec. Nízkonákladovky už dnes na lacných letenkách prerábajú, no pomáhajú predávať aj drahšie letenky, tak sa im to stále oplatí. Niektoré spoločnosti, ktoré majú dnes základne vo Viedni, by sa tak mohli premiestniť na okolité letiská v susedných štátoch. Ako ideálna sa ukazuje aj Bratislava.

❓Ako je možné, že Wizzair dal včera 200.000 ✈ leteniek z Viedne po 10€, keď len pár dní dozadu prebehla internetom…

Gepostet von Travel Hacker am Freitag, 12. Juni 2020

Je veľká šanca, že Wizz aj Ryanair presunú časť svojich základní inam pretože toto pravidlo ohrozuje ich business model a v Rakúsku nechajú iba tie, na ktorých lietajú Rakúšania, ktorí si zaplatia za letenky viac,“ myslí si Janka známa ako Travelhacker.

Ako fungujú lacné letenky

Rakúsko chce zvýšiť cenu leteniek práve preto, že ich aerolinky predávajú príliš lacno. „10-eurové letenky a všetky podobné akcie sú pre nízkonákladovky skvelý marketing. Zdieľajú ich veľké stránky, začne sa písať a hovoriť o lietaní. A to predáva a má silný výtlak. Veľa ľudí nestihne 10 € letenky, no už sa rozhodli, že poletia, tak ich kúpia aj za viac. Práve tomuto chce Rakúsko zabrániť,“ vysvetľuje v statuse Janka.

Vilu na juhu Slovenska postavili tak, aby ohúrila každého, kto ju navštívi. Teraz je na predaj za vyše milióna eur

Rakúsko plánuje zaviesť poplatky pre aerolinky. Nízkonákladovky však na ultra lacných letenkách prerábajú aj tak, no o to viac si prihodia na ďalších letenkách a službách navyše.

Rakúsko však plánuje zaviesť pravidlo, že aerolinka nesmie predávať letenku pod skutočné náklady. Tie budú v Rakúsku po novom zhruba 40 eur.

Pre všetkých dovolenkárov, ktorí chcú letieť z Viedne, má Janka jasný odkaz: „Kupujte letenky TERAZ, nenechávajte si to na ďalší mesiac.“

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech