Letenky za 10 eur do bezpečných krajín sa vypredávajú raketovým tempom. Vycestuj a uži si dovolenku

  • Prinášame ti zoznam bezpečných európskych destinácii, do ktorých môžeš vycestovať bez toho, aby si po návrate musel podstúpiť 10-dňovú karanténu
  • Letenky do týchto letovísk sú extrémne lacné
  • Začínajú na 10 eurách
Cyprus Paphos Bulharsko Sofia more dovolenka palmy
Unsplash/ Anna Nesterova, Unsplash/Ivan Nedelchev
  • Prinášame ti zoznam bezpečných európskych destinácii, do ktorých môžeš vycestovať bez toho, aby si po návrate musel podstúpiť 10-dňovú karanténu
  • Letenky do týchto letovísk sú extrémne lacné
  • Začínajú na 10 eurách

Porovnali sme aktuálne ponuky leteniek spoločností Wizz Air a Ryanair a vybrali sme pre teba európske krajiny, ktoré sú bezpečné a nevyskytujú sa na liste menej rizikových. V destináciách je nižšia šanca, že by si sa na svojej vytúženej dovolenke mohol nakaziť koronavírusom.

V oboch spoločnostiach sme hladali lety z Bratislavy. Ceny sú uvedené v základných balíkoch jednosmernej letenky, bez započítania batožiny.

Bulharsko za 10 eur do hlavného mesta aj k moru

Obe spoločnosti ponúkajú lety do Bulharska. Wizzair do hlavného mesta, Sofii od 10 eur a za rovnakú cenu aj Ryanair len do prímorského mesta Burgas. Je len na tebe či si zvolíš spoznať nádhernú historickú Sofiu, alebo stráviť svoj pobyt pri mori.

Samozrejme, existuje aj vnútroštátna doprava, ktorá ťa za lacný peniaz medzi mestami prepraví. Momentálne sú lístky na stránke Omnio od 11 eur, takže môžeš pokojne precestovať krajinu pozdĺž.

Bulharsko Sofia
zdroj: Unsplash/Ivan Nedelchev

Zatiaľ nerizikový Londýn

Obidve spoločnosti lietajú z Bratislavy do Londýna. Letenky do anglickej metropoly však musíš vychytať. Pohybujú sa veľmi rôzne. Tie na najbližšie dni začínajú od 17 eur, ale nájdeš tam aj za 180, všetko závisí od termínu. Letenky Wizzairu začínajú na 22,5 eurách a Ryanairu na 16,99 eurách.

Ryanair však pomimo Londýna ponúka letenky aj do ostatných častí Anglicka. Vycestovať môžeš do Birminghamu, Edinburghu, Leeds Bradfordu alebo Manchesteru.

zdroj: Circling Europe

Kto raz navštívil Porto, vždy sa chce doň vrátiť

Milovníci portského vína si pri návšteve tohto romantického mesta za letenky priplatia. Výlet do, mnohými považovaného, najkrajšieho mesta Portugalska ponúka spoločnosť Ryanair. Základná letenka sa tam pohybuje od 47 eur.

Vnútri krajiny sa však cestovateľsky vyžiješ. Flixbus ponúka pomerne lacnú vnútroštátnu dopravu autobusmi. Napríklad do Lisabonu sa z Porta môžeš dostať už od 6 eur. 

porto portugalsko
zdroj: Unsplash/Nick Karvounis

Cyprus, tropická destinácia Európy

Ryanair ponúka priamy let do prímorského mesta Paphos od 20 eur. Ak si chceš užiť ešte letnú dovolenku pri mori a nestresovať sa s obmedzeniami, krajina je to pravé orechové. Počasie ti zatiaľ taktiež hrá v prospech, pretože v najbližších dňoch pod 35 stupňov teplota neklesne. 

Cyprus Paphos more dovolenka palmy
zdroj: Unsplash/ Anna Nesterova

Historické Atény za najnižšie ceny

Ryanair z Bratislavy ponúka lety do troch gréckych destinácii. Do hlavného mesta Atén sa dostaneš za 10 eur, za rovnakú cenu aj do Thessaloniki a na ostrov Korfu sa letenky pohybujú od 25 eur.

Grécka metropola ponúka v tomto období aj lacné ubytovanie. V srdci Atén si vieš prenajať celý byt v aplikácii Airbnb od 20 eur.  

ateny grecko
zdroj: Unspash/ Kylie Docherty

Kto povedal, že St. Patrick’s day nemôže byť na jeseň

Ryanair lieta z Bratislavy do Dublinu 6-krát do týždňa, avšak rovnako ako to bolo v prípade Londýna, na letenky musíš vybrať „ten správny termín“. Cenovo sa pohybujú veľmi rôzne. Najlacnejšie tam nájdeš za 22 eur, no v najbližších dňoch sú tam aj prestrelené letenky za 320 eur a podobne. 

Upršaný Dublin však odporúčame navštíviť. A keďže si už premeškal najväčšiu slávnosť v krajine St. Patrick’s day, ktorý bol 17. marca, môžeš si na jeseň spraviť ďalší, domáci to robia bežne. 

Irsko
zdroj: Andrew Ridley

Otrasené Taliansko sa spamätáva z najhoršieho

Na zozname nerizikových krajín sa Taliansko ešte nenachádza, no ak máš krajinu rád, mal by si doň vycestovať čo najrýchlejšie. Ryanair ponúka najlacnejšie letenky do Ríma za 10 eur a ďalej je s talianskou ponukou naozaj štedrý. Z Bratislavy môžeš priamym letom vycestovať aj do Alghera, Bologni, Cagliari, Catanii, Milána či Bergama.

Ceny sa pohybujú v závislosti od toho kam chceš ísť. Je už akosi zaužívané, že ostrovy majú drahšie letenky ako hlavné mestá. Do Cagliari, hlavného mesta Sardínie, sa dostaneš od 47 eur.

Taliansko Rim Vatikan
zdroj: Unspash/Christopher Czermak
Zdroje: Omnio, Flixbus, Airbnb

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK