Letná sezóna skončila, prichádzajú lacné lety: K moru si zaletíš aj do 30 eur

  • Koniec hlavnej sezóny znamená, že letecké spoločnosti ponúkajú lacné lety
  • Ide pritom o vychytené destinácie
  • Niektoré ťa vyjdú menej ako 30 €
dovolenka
Unsplash/Rafael Melo Lima
  • Koniec hlavnej sezóny znamená, že letecké spoločnosti ponúkajú lacné lety
  • Ide pritom o vychytené destinácie
  • Niektoré ťa vyjdú menej ako 30 €

To, že letná dovolenková sezóna už skončila, neznamená, že na dovolenku nemôžeš vyraziť vôbec. Čo viac, lietanie mimo sezóny môže často hrať v tvoj prospech, keďže letenky bývajú zvyčajne lacnejšie. Portál Letenky za babku ponúka hneď 37 rôznych destinácií, do ktorých môžeš v najbližšom období cestovať za „drobné“ na atraktívny predĺžený víkend.

Ceny leteniek sa pohybujú od 20 do 100 eur za osobu v závislosti od destinácie, dátumu odletu a návratu a zvoleného dopravcu. Najlacnejšie letenky sú zvyčajne dostupné pri odletoch vo štvrtok alebo v piatok a návratoch v nedeľu alebo v pondelok.

Lety ponúkajú predovšetkým dve najznámejšie nízkonákladové letecké spoločnosti, Ryanair a WizzAir. Lety WizzAiru sú však v základnej cene dostupné len pre členov Wizz Discount Club. Členstvo stojí 39,99 eur na rok a odporúča sa ho zakúpiť, pretože ceny leteniek sú pre členov výrazne nižšie.

V základnej cene letenky je zahrnutá možnosť zobrať si so sebou menšiu príručnú batožinu. V prípade Ryanairu je to batožina s rozmermi 40x25x20 cm, v prípade WizzAiru 40x30x20 cm. Za príplatok je možné si zakúpiť aj väčšiu príručnú batožinu alebo batožinu na palubu lietadla.

Ponuka predĺžených víkendov zahŕňa destinácie v celej Európe. Medzi obľúbené destinácie patria napríklad Rím, Benátky, Barcelona, Paríž, Berlín, Londýn a Praha.

Írska letecká spoločnost Ryanair, ilustračná foto
zdroj: TASR/Milan Kapusta

Odlieta sa z Viedne, Budapešti, ale aj z Bratislavy. Medzi najlacnejšie lety patrí napríklad let z Viedne do francúzskeho Nice či let z Budapešti do anglického Birminghamu.

Ak si ochotný si trochu priplatiť, môžeš za stále relatívne lacno cestovať aj do takých svetoznámych destinácií ako Thessaloniki, Štokholm, Malta či Marseille.

Ako nájsť lacné letenky + 5 tipov na výlety s letenkou do 30 eur

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Letenky za babku, TASR, AI

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá