Letné kiná si podmanili Slovensko. Na týchto miestach zažiješ filmový večer pod hviezdami

  • Augustové letné noci si môžeš spríjemniť práve týmto netradičným zážitkom v letných kinách
  • Ponúkame 5 lokalít s rozmanitou ponukou obľúbených trhákov
Plátno a ľudia v letnom kine
Letné kino u nás nezaháľa, ponuka je ozaj rôznorodá, Unsplash/Zhifei Zhou
  • Augustové letné noci si môžeš spríjemniť práve týmto netradičným zážitkom v letných kinách
  • Ponúkame 5 lokalít s rozmanitou ponukou obľúbených trhákov

Ani si sa nenazdal a začala nám druhá polovica prázdninového obdobia. To však neznamená, že zážitkom je koniec. Leto sa nám najčastejšie spája práve s cestovaním. Čo by si však povedal na skvelý kultúrny zážitok? Vhodným kompromisom môžu byť práve letné kiná, ktoré ponúkajú zaujímavý program aj počas augusta.

Či sa už tvoje obľúbené kinematografické diela premietajú v parkoch, na hradných nádvoriach alebo amfiteátroch, jedno je isté. Sľubujú unikátny večer pod hviezdnou oblohou a v dobrej spoločnosti. Stačí ti iba deka a niečo pod zub. Dnes ti prinášame 5 tipov na letné kiná, ktoré sa oplatí navštíviť.

Kino na Kuchajde, Bratislava – Nové Mesto 

Amfiteáter prírodného kúpaliska Kuchajda sa počas letných mesiacov stáva útočiskom pre všetkých milovníkov filmovej tvorby. Premietanie prebieha v stredy a soboty so začiatkom o 21. hodine. 

Vstup na všetky premietania je voľný. Zaujímavosťou je aj to, že záujemcovia si môžu zvoliť, o aký film majú záujem. Niekoľko dní pred samotnou akciou dostanú na výber 3 počiny. Premieta sa vždy ten titul, ktorý získal najviac hlasov. Najbližšie sa môžeš vybrať do letného kina v sobotu, 5. augusta.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Letne kino na kuchajde (@letne_kino_na_kuchajde)

Letné kino na amfiteátri, Banská Bystrica

Amfík“ v Banskej Bystrici sa teda nezdá. Okrem premietania filmov sa tu kultúrne vyžiješ aj koncertmi. Sledovať kinematografické skvosty tu môžeš takmer každý deň. Začiatok je vždy o 21. hodine.

Lístky sa dajú zakúpiť priamo na mieste pred premietaním (vyjde ťa to na 7 eur za osobu). Máme však dobrú správu. Vstupenku si je možné zakúpiť aj online so zľavou 1 euro. Okrem noviniek majú v repertoári aj klasiky, ktoré nikdy neomrzia.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Banska Bystrica | Slovakia (@visitbanskabystrica)

Tatranské letné kino, Tatranská Lomnica

Ani naše veľhory nezaostávajú. V rámci podujatia Tatranské kultúrne leto bolo v mestskom parku v Tatranskej Lomnici zriadené letné kino. 

Piatkové večery tak môžeš stráviť v spoločnosti komédie či animovaných rozprávok. Sleduj si však časy, v jednotlivé dni sa totiž líšia. Okrem filmov sa na tomto mieste usporadúvajú aj koncerty. Vstup na všetky podujatia je zdarma.

Letné kino Pocity, Prešov

Záhradné letné kino sa od 21. hodiny každý utorok premenilo na kultúrne prostredie plné zážitkov z filmových snímok. Už siedmykrát ho prevádzkuje občianske združenie Cirkus 49, ktoré sa počas roka venuje prezentácii klubových filmov.

Vstupné ťa bude stáť 6 eur, v prípade preukázania sa študentským preukazom iba 4 eurá. Najbližšie sa premieta 8. augusta. Posledná produkcia tohto leta bude 28. augusta a pôjde o Pocity prekvapenie. Potešíme ťa ďalšou dobrou správou. Počas leta je v prípade záujmu k dispozícii aj kino na miestnom amfiteátri.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kino Pocity (@kinopocity)

Filmové leto v Amfiku, Košice

Kino Úsmev (v spolupráci s K13 – Košické kultúrne centrá) prinieslo filmové večery pod nočnou oblohou aj do metropoly východu. Amfiteáter je od utorka do nedele miestom činu, kde sa dá sledovať ako nové, tak aj staršie kúsky. Premietanie začína o 20:30, za lístok zaplatíš 6 eur, študenti, deti a dôchodcovia o euro menej. Klasiky ťa však vyjdú o čosi viac.

Okrem tejto ponuky je v Košiciach taktiež k dispozícii aj Záhradné kino, ktoré ťa okrem kinematografie zabaví vedomostnými kvízmi. Nájdeš ho v pasáži medzi Hlavnou 80 a Mäsiarskou 37.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Filmové leto v Amfiku (@amfik_filmove_leto)

Bonus navyše

Skromne tvrdíme, že Kežmarok kraľuje slovenským letným kinám. Tamojšie kino Iskra totiž v lete organizuje podujatia na špeciálnym miestach pre všetky kategórie divákov. V júli sledovali záujemcovia filmové skvosty v priestoroch nádvoria Kežmarského hradu.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Matej Vernarsky (@fotografko)

Augustové pondelky patria Kinu v záhrade, teda letným klubovým premietaniam v komornom priestore. Kompletnú ponuku dotvára autokino, ktoré premieta na parkovisku pri kostoloch na Hviezdoslavovej ulici. 10. augusta a 24. augusta sa tak môžeš tešiť na zaujímavé filmy, ktoré si pozrieš v pohodlí vozidla.  

Zdroje: Kino na Kuchajde, Letné kino na amfiteátri v Banskej Bystrici, Vysoké Tatry Travel, Kino Pocity, Kino Úsmev, Amfiteáter Prešov, Kino Iskra

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá