Let´s talk about: Ako vytvoriť úspešný vernostný program?

  • Sedem krát spadni a osem krát vstaň. Toto japonské príslovie je typické pre každú cestu k úspechu. Odvážne rozhodnutia, pokusy, chyby, omyly. Tým všetkým si musíš prejsť, ak chceš niečo dosiahnuť. Existuje však skratka. Volá sa informácie – skúsenosti.
lta-1
  • Sedem krát spadni a osem krát vstaň. Toto japonské príslovie je typické pre každú cestu k úspechu. Odvážne rozhodnutia, pokusy, chyby, omyly. Tým všetkým si musíš prejsť, ak chceš niečo dosiahnuť. Existuje však skratka. Volá sa informácie – skúsenosti.

Odkiaľ vziať informácie a skúsenosti? Na odborných konferenciách ich nájdeš málokedy. Buď nejdú do hĺbky alebo neposkytujú priestor na diskusiu.

V Bluewebe majú oči otvorené, stretávajú sa s mnohými úspešnými ľuďmi, a radi budujú dobré vzťahy. Od dobrých vzťahov je len krôčik k spolupráci. Oslovili ich s ponukou na spoluprácu a vznikli:

Let´s talk about – diskusné stretnutia úspešných e-shopárov, úspešných podnikateľov z on-line sveta, obchodu

  • na každom stretnutí je pozvaní hosť, a to nie hocijaký. Martin Štrba z Martinusu, Tomáš Sroka zo Zľavomatu sú mená, ktoré v online podnikaní urobili do Slovenska dieru;
  • moderátorom je Michal Poppe, spolumajiteľ Bluewebu;
  • v sále s kapacitou do 50 miest môže každý zúčastnený položiť hosťovi otázku osobne alebo prostredníctvom chat aplikácie;
  • stretnutia prebiehajú v Banke Žilina, kapacita sály je 50 miest, dostupnosť ukážková;
  • časový rozsah 2 hodiny umožní vyžmýkať z hosťa všetky informácie a skúsenosti.

CDRabPtUUAEGB6w

Už je za nami niekoľko prvých LTA-čiek, nech sa páči – malá ochutnávka

LTA č. 1 s Martinom Štrbom:

Martinus má 600 dodávateľov. Táto informácia spustila na 1. LTA lavínu otázok súvisiacich s aktualizáciou skladových zásob, objednávaním tovaru, logistikou a zákazníckym servisom. Martin Štrba sypal fakty ako z rukáva a so zarážajúcou otvorenosťou.

Zamestnanec Martinusu zodvihne denne v logistike 1,5 tony a vybaví približne 500 objednávok. Napriek tomu sa firma môže pochváliť nízkou fluktuáciou. Môžu za to aj benefity a príjemná, otvorená, pracovná kultúru.

6 dní je dodacia doba, ktorú vám budú zákazníci akceptovať. Aspoň na Slovensku. Zákazníci v Čechách sú náročnejší. Viac porovnávajú cenu a požadujú kratší termín dodania.

Personalizáciu na webe ovláda e-shop Martinus-u od prvej návštevy. Martin Štrba prezradil ako ju riešia v newslettroch, aké aplikácie používajú, ako postupujú. Počúvať, aké problémy rieši najväčší e-shop na Slovensku bol obrovský zážitok.

Martinus má silný brand. Pomáha im v každom smere. Napríklad aj pri prijímaní zamestnancov. Firma sa umiestňuje medzi najželanejšími zamestnávateľmi. Silný brand si však musíte zaslúžiť. Martinus sa postavil za Alfa Bio, štrajk učiteľov. Nebojí sa povedať svoj názor.

LTA č. 2 s Tomášom Srokom:

Tomáša nemusí poznať každý. Stál však za úspešnými a známymi projektmi, ktoré dnes využíva mnoho ľudí. Podnikať začať veľmi mladý. Spolu so spolužiakmi založil firmu WMS s.r.o., ktorá tovrila weby a e-shopy. Neskôr spustil portál Zarohom.sk, kotrý úspešne predal.

V extrémne krátkom čase pomohol vybudoval Zľavomat, úspešnú firmu, s niekoľkými desiatkami zamestnancov.

Sám hovorí, že to bol výsledok tvrdej práce a najmä práce s ľuďmi: „Niekto si môže pomyslieť, že so Zľavomatom sme zachytili módnu vlnu a úspech prišiel sám od seba. V skutočnosti je za tým, ale veľmi veľké množstvo práce a vydanej energie. Dokázali sme vyskladať šikovný tím ľudí, získať si dôveru zákazníkov a správať sa férovo ku svojim obchodným partnerom.“ Dnes pracuje na rozvoji služby Liftago na Slovensku, ktorá slúži na objednávanie taxíkov.

Môžeš sa tešiť – najbližšie LTA je už 29. júna

Tentoraz nebude hosť jeden, ale hneď dvaja. Bohuš Hlavatý a Vladimír Šafarín ti prezradia, ako vytvoriť úspešný vernostný program. Vďaka nemu dokážu predať viac lístkov online ako rakúske strediská.

Príď si po skúsenosti z praxe od úspešných lídrov vo svojej profesii, spoznaj nových ľudí a zaži jedinečnú atmosféru. Bol by v tom čert, aby sa na teba niečo nenalepilo.

Vidíme sa 29. júna 2016. Nezabudni sa registrovať.

zdroj: tlačová správa, zdroj fotografií: lts.sk

Najnovšie video

Najnovší podcast

Plavíš sa a na brehu horí ľudské telo, vedľa toho stojí krava. India je šialená

Najnovšie