Lexus predstavil svoju prvú jachtu. Takto vyzerá luxus na vode za 3,2 milióna eur

  • Lexus vstupuje na trh so svojou novou jachtou
  • Značka chce ísť svojou kvalitou za hranice automobilov
  • Nová jachta ponúka skutočný luxus, za ktorý však zaplatíš nemalé peniaze
BeFunky-collage (1)
Lexus.com
  • Lexus vstupuje na trh so svojou novou jachtou
  • Značka chce ísť svojou kvalitou za hranice automobilov
  • Nová jachta ponúka skutočný luxus, za ktorý však zaplatíš nemalé peniaze

Spoločnosť Lexus predstavila prírastok do rodiny automobilov. Od septembra si môžu zákazníci kúpiť novú jachtu Lexus LY 650, ktorá prináša luxusný zážitok. Oznámili to vo svojej tlačovej správe.

Spoločnosť Lexus sľubuje okrem automobilového luxusu aj „inovatívny a úžasný zážitok“ vo svojej jachte, ktorú predstavil pred pár dňami. Nová vlajková loď s názvom LY 650 je podľa spoločnosti stelesnením značky, ktorá je založená na detailoch a precíznosti v každom aspekte.

zdroj: Lexus.com

Lexus pri dizajne jachty spolupracoval s talianskymi dizajnérmi z Nuvolari Lenard, ktorí sa špecificky venujú dizajnu jácht. Interiér je podľa spoločnosti vybavený vysokou kvalitou, zameranou na každý detail.

Lexus chce ísť za hranice automobilov

Pri ľahkom a tichom pohybe na mori využíva nová LY 650 vysoký trup jachty, ktorý pozostáva z kombinácie dvoch zložiek plastu. Jedna časť je vystužená uhlíkovými vláknami a tá druhá zase sklenenými vláknami.

Paluba je vybavená aj novou technológiou LY-Link, ktorá ponúka informácie o rôznych údajoch v reálnom čase, ako napríklad stav paliva, množstvo vody na palube a pod.

Prezident koncernu Toyota Motor Corporation (do ktorého patrí aj Lexus) povedal, že značka chce ísť za hranice automobilov. „Nová LY 650 symbolizuje výzvu značky Lexus, ktorá chce byť skutočnou značkou vysokého luxusu za hranicou automobilov,“ povedal Akio Toyoda.

zdroj: Lexus.com

Jachta má nádrž na palivo o objeme približne 4-tisíc litrov, je dlhá 20 metrov a široká 5 metrov. Interiér ponúka ubytovanie pre šesť osôb. Najvyššia rýchlosť jachty je takmer 60 kilometrov za hodinu (32 uzlov).

Spoločnosť Lexus bola ohodnotená na 9,6 miliardy eur. Prvýkrát sa predstavila v roku 1989 v Spojených štátoch a v súčasnosti pôsobí vo viac ako 70-tich krajinách vo svete.

zdroj: Lexus.com

Lexus sa radí na štvrté mieste ako najväčšia luxusná automobilka na svete za Audi, Mercedes a BMW. V roku 2018 automobilka zaznamenala nárast predaja o 4,9 percenta a predala viac ako 701-tisíc automobilov.

zdroj: Lexus.com

Zdroj: Pressroom.lexus.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech