Lidl, McDonald’s, ESET či Markíza. Poznáme výsledky Najzamestnávateľa roka 2019

  • Tento rok bol zaznamenaný rekordný počet hlasujúcich, až 36 068 respondentov
  • Celkovo bolo do 8. ročníka nominovaných 189 firiem
  • Vyberalo sa podľa niekoľkých atribútov, platové ohodnotenie bolo na 6. mieste
najzamestnavatel roka
Wikimedia/ESET Press Kit
  • Tento rok bol zaznamenaný rekordný počet hlasujúcich, až 36 068 respondentov
  • Celkovo bolo do 8. ročníka nominovaných 189 firiem
  • Vyberalo sa podľa niekoľkých atribútov, platové ohodnotenie bolo na 6. mieste

Hlasujúci vyberali najatraktívnejších zamestnávateľov podľa viacerých atribútov. Medzi najčastejšie patrili kvalitné služby a produkty, silná a známa značka, dobré meno spoločnosti, príjemné pracovné prostredie či kolektív, v ktorom pracuješ. Platové ohodnotenie skončilo až na šiestom mieste.

Sme stále náročnejší

Dnes sa už nad zmyslom svojej práce zamýšľame a prirodzene chceme viac.

Vidíme tu snahu ľudí o to, aby boli hrdí na to, čo robia. Spolu s tým nám rastie počet uchádzačov, ktorí sa zaujímajú o to, aké má firma meno, či ponúka príjemné pracovné prostredie a ide o silnú značku,“ zdôraznila výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia Ivana Molnárová.

Najvýraznejšie percento hlasujúcich, konkrétne 31 %, obsadili mladí ľudia vo veku 25-34 rokov. Najvyšší počet hlasujúcich bol v Bratislavskom kraji, na druhom mieste skončil Košický a Prešovský kraj.

Takto vyzerajú najatraktívnejší zamestnávatelia roku 2019

V kategórii Médiá zvíťazila televízia Markíza. Konkurenciou im boli známe mediálne domy ako News and Media Holding, a.s., Petit Press, a.s. či Slovenská produkčná. Spomedzi všetkých nominovaných si spoločnosť Markíza počínala vo všetkých spomínaných atribútoch najlepšie.

zdroj: Profesia.sk

Cestovnému ruchu a hotelierstvu vládne fastfoodový reťazec McDonald’s. Ten na Slovensku za posledné mesiace zavádza novinky smerom k zákazníkovi, ktorý ho za ústretovosť a promptnosť veľmi ocenil. Na ďalších dvoch priečkach sa ocitli siete tatranských hotelov, tých najlepších a najznámejších, aké na Slovensku máme. V rámci cestovného ruchu využívajú Slováci čím ďalej tým viac domáce služby, majú vysoké nároky a zamestnávatelia vedia oceniť prácu svojich zamestnancov.

zdroj: Profesia.sk

V rámci Dopravy a logistiky sa zo silnej konkurencie nakoniec vyčlenila trojica najlepších. Do úzkeho výberu sa dostala prepravná spoločnosť Student Agency, Železnice Slovenskej Republiky, ktoré si za posledné obdobie zažili svoje, ale aj stále populárna Zásielkovňa.

zdroj: Profesia.sk

Nemocnice a zdravotná starostlivosť sú kategóriou, ktorú zamestnanci veľmi citlivo vnímajú už dlhodobo. Tento rok sa v rezorte udiali výrazne zmeny aj na najvyšších postoch. Štrajky v štátnom sektore, ale na druhej strane spokojnosť v tom súkromnom – to sú protipóly, s ktorými zamestnávatelia aj zamestnanci denne súperia. Prvú trojicu obsadili súkromné spoločnosti.

zdroj: Profesia.sk

Obchod a služby majú najvýraznejšie obsadenie a zamestnávatelia, zamestnanci, ale aj laická verejnosť ich veľmi intenzívne vníma. Spadá sem veľké množstvo značiek, predajných sietí a veľmi konkurencieschopných firiem európskej a svetovej pôsobnosti. Medzi kandidátmi na víťaza sa ocitla obľúbená dm drogerie markt, GymBeam, Starbucks, Kofola či Martinus.

zdroj: Profesia.sk

V kategórii IT a telekomunikácií si svoju pozíciu z minulého roka polepšila spoločnosť ESET, ktorá sa z tretej pozície dostala na prvú. Kadžý, kto pracuje v tejto firme vie, že podmienky, ktoré zamestnávateľ ponúka, sú nadštandardné. Okrem nich sa v kategórii nachádzali Orange Slovensko, ale aj O2 či spoločnosť Unicorn a košický T-Systems Slovakia.

zdroj: profesia.sk

Bankovníctvo, financie a poisťovníctvo si každý rok viac-menej vymieňajú priečky. Väčšinou sa tam totiž umiestňujú stále rovnaké mená. Tento rok sa víťazom stala Slovenská sporiteľňa. Konkurenciu majú ale statočnú, banky ako VÚB, poisťovňa Kooperativa, UniCredit Bank, RSC Raiffeisen Service Group Center – to všetko sú zvučné mená, ktoré zabojovali o priazeň svojich zamestnancov.

zdroj: profesia.sk

Vo výbere v kategórii Výroba a priemysel sa nachádzal napríklad Heineken Slovensko, Jaguar Land Rover Slovakia, Nestlé či Matador Group. Už po niekoľký raz však zvíťazil Slovnaft. Stabilné miesto si drží aj Východoslovenská energetika Holding, a.s.

zdroj: Profesia.sk

Centrá zdieľaných služieb zamestnávajú v rámci našej krajiny veľké percento ľudí. Preto sú ako zamestnávatelia nútení poskytnúť svojim zamestnancom výhodné podmienky pre prácu, voľný čas a osobný rozvoj. Evidentne sa to deje, pretože zamestnanecké čísla sa aj napriek náročnej korporátnej práci stále priamo úmerne zvyšujú. Na prvých troch miestach si pozície vymieňajú keď nie tri, dve centrá určite. Prvenstvo si tento rok odnieslo IBM.

zdroj: profesia.sk
Zdroj: TS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá