Lidl nadhodil latku vysoko. Láka ľudí po celom Slovensku na plat viac ako 1 700 eur a služobné auto

  • Spoločnosť Lidl zvýšila za necelého 2,5 roka platy o viac ako 35 %
  • Aj týmto krokom chce potvrdiť svoju ambíciu byť najlepšie platiacou spoločnosťou v oblasti retailu na slovenskom trhu
  • Momentálne hľadá do svojich prevádzok manažérov, ktorým ponúka viac ako 1 700 eur mesačne
Lidl
Lidl Slovensko
  • Spoločnosť Lidl zvýšila za necelého 2,5 roka platy o viac ako 35 %
  • Aj týmto krokom chce potvrdiť svoju ambíciu byť najlepšie platiacou spoločnosťou v oblasti retailu na slovenskom trhu
  • Momentálne hľadá do svojich prevádzok manažérov, ktorým ponúka viac ako 1 700 eur mesačne

Lidl otvoril svoje prvé predajne na Slovensku ešte v septembri 2004 a momentálne ich prevádzkuje už 144. V predajniach, troch logistických centrách a na centrále obchodného reťazca pracuje spolu viac ako 5 000 ľudí. Spoločnosť je taktiež viacnásobný držiteľ ocenenia Top Employer na Slovensku i v Európe, ktoré udeľuje nezávislý medzinárodný inštitút CRF.

Lidl najnovšie spustil náborovú kampaň na manažérske pozície po celom Slovensku. Nástupná mzda pri odpracovaní 38,75 hodín/týždeň predstavuje 1 715 eur, či už sa rozhodneš pre prácu v Bratislave alebo napríklad v Prešove.

Lidl ma svoje pozície zobrazené práve TU.

Ako manažérka či manažér jednej z predajní budeš niesť zodpovednosť za všetko, čo sa deje v predajni. Všetky procesy a dôležité rozhodnutia budú v tvojich rukách. Pre kolegov budeš mozgom a pre zákazníkov tvárou predajne. Ne tejto pozícii by ti nemala chýbať zodpovednosť a schopnosť motivovať či rozhodovať.

K práci manažéra predajne patrí aj služobné vozidlo, ktoré môžeš používať aj na súkromné účely a zabezpečené vzdelávanie sa v oblasti manažmentu.

V Lidl sú štandardom aj viaceré výhody nad rámec Zákonníka práce. Patrí sem dovolenka pre všetkých zamestnancov do 33 rokov nad rámec zákona, doplnkové penzijné pripoistenie vo výške 200 eur ročne, stravné v hodnote 4,00 eur/deň na gastrokarte, darček k narodeninám alebo firemné podujatia na všetkých úrovniach vrátane predajní. 

S príchodom jesene dostane každý zamestnanec vitamínový balíček na podporu imunity, na Deň zdravia v apríli je v predajniach pripravené čerstvé ovocie. 

Slovenský Amazon láka ľudí na štvordňový pracovný týždeň, má to však jeden háčik

„Chceme byť top zamestnávateľom a tento náš záväzok nevnímame iba cez mzdu, hoci tá je, samozrejme, dôležitá. Kľúčové je z nášho pohľadu vytvárať pracovné prostredie, ktoré je príjemné, poskytuje motiváciu, priestor pre kariérny rast a adekvátne ohodnotenie. Popri platoch je pre nás dôležité aj vhodné nastavenie benefitov a možnosť čo najlepšie zladiť prácu a súkromný život,“ vysvetlila Zuzana Baloghová, vedúca personálneho úseku Lidl Slovenská republika.

Lidl deklaruje, že nerobí žiadne rozdiely ani medzi mužmi a ženami, každý tu má rovnaké podmienky. Dôležitá je taktiež transparentnosť a férovosť. 

„Platíme každú odpracovanú minútu, neskrývame sa za žiadne hviezdičky či malé písmo, naši zamestnanci presne vedia, s čím môžu počítať,“ dodáva.

Zdroj: Lidl Slovensko

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech