Lidl ponúka plat aj 2 600 eur, napriek pandémii otvoril desiatky pozícií. Nových ľudí láka na špeciálne benefity

  • Diskontný reťazec Lidl pandémia v rozširovaní po celom Slovensku nepribrzdila
  • Aj napriek náročným časom otvoril nové predajne a do svojich radov hľadá desiatky nových zamestnancov
Lidl Slovensko
  • Diskontný reťazec Lidl pandémia v rozširovaní po celom Slovensku nepribrzdila
  • Aj napriek náročným časom otvoril nové predajne a do svojich radov hľadá desiatky nových zamestnancov

Lidl Slovensko aj napriek pandémii prijal v  roku 2020 viac ako 300 nových zamestnancov a ďalších 550 angažoval na dobu určitú v súvislosti s výpomocou počas prvej a druhej vlny pandemickej krízy. Reťazec pritom v 149 predajniach, troch logistických centrách a na centrále zamestnáva už viac ako 5 500 ľudí.

Pre zaujímavosť, priemerný mesačný plat na pozíciách predavačiek-pokladníčok a predavačov-pokladníkov sa tu momentálne pohybuje na úrovni presahujúcej 900 eur mesačne. Priemerný hrubý mesačný plat na tejto pozícii sa v celej našej krajine hýbe v rozmedzí od 690 – 1163 eur. Podobne je to aj v prípade skladníkov, ktorým reťazec ponúka od 635 do 952 eur.

V prípade nástupu na pozíciu manažéra či manažérky predajne však môžeš očakávať značne vyšší zárobok. Nástupný plat v tomto prípade začína na sume od 1 715 eur. Na tejto pozícii je potrebné, aby si mal minimálne dvojročné skúsenosti s vedením ľudí a pozitívny prístup k obchodu. Stačí pritom, aby si mal ukončené stredoškolské vzdelanie.

Tvojou prácou bude najmä riadiť a motivovať tím, nemal by ti preto chýbať tímový duch a zídu sa ti aj analytické a komunikačné schopnosti. Ide o pozíciu, na ktorej by si mal byť určite schopný prevziať aj zodpovednosť, rozhodovať sa samostatne a zvládať stres.

zdroj: Matúš Majer/Startitup

V ponuke reťazca je momentálne aj pozícia Business Controller, nástupný plat začína na 2 000 eur mesačne. Tvojou prácou by bolo okrem iného aj zabezpečovanie procesu finančného controllingu a reportingu výsledkov pre vedenie spoločnosti. Spolupracovať budeš aj na príprave a koordinácii rozpočtov a prognóz rozvoja spoločnosti. 

Slušný zárobok môžeš očakávať aj na pozícii Real estate developer. V tomto prípade bude tvojou úlohou hľadať pozemky pre výstavbu nových predajní. Zároveň budeš spravovať existujúce nehnuteľnosti a sledovať konkurenciu z hľadiska výstavby nových objektov. Mesačne si tu zarobíš od 2 400 eur v hrubom.

Chcel/a by si pracovať pre Lidl?

Ak máš ešte vyššie platové ambície, môžeš sa stať vedúcim oddelenia skladovej logistiky logistického centra v Prešove. Budeš zodpovedný za dodržiavanie a kontrolu prevádzkovej koncepcie v sklade. Na tvojich pleciach bude aj organizácia a realizácia skladovej inventúry. Pracovať budeš 40 hodín týždenne a zarobíš si od 2 600 eur.

Diskont pritom zaznamenal nárast platov v priemere o 40 % od jesene 2016. Plný pracovný úväzok v Lidli pritom predstavuje 38,75 hodín týždenne. 

Systém benefitov

Samostatnou kategóriou sú v Lidli aj benefity, na ktoré Slováci naozaj počujú. V roku 2020 reťazec investoval práve do benefitov pre zamestnancov viac ako 2 milióny eur. Diskont sa primárne zameral na oblasť zdravia a work-life-balance. Počas celého roka zásoboval svoje tímy ochrannými pomôckami, dezinfekciou a rúškami. Zamestnancom v prvej línii diskont navyše vyplatil špeciálnu odmenu v celkovej hodnote takmer jeden milión eur.

Lidl si nemôže dovoliť, aby v ponuke benefitov zaostával za konkurenciou. Má preto špeciálny systém, v rámci ktorého sa zamestnancov pýta na názor a na základe ich odpovedí prichádza s novými výhodami.

Preto napríklad zaviedol benefitný systém (tzv. Cafeteria), z ktorého si ty ako zamestnanec sám vyberieš benefity do výšky 270 eur. Medzi najobľúbenejšie benefity patria napríklad poukážky do Martinusu, Fusakle s Lidl tematikou, rúška, poukážky na nákup v Lidli či lístky do kina.

„Rok 2020 bol iný než všetky predošlé, no vďaka našim zamestnancom sme ho zvládli a bez prerušenia sme dokázali zásobovať Slovensko potravinami. Som veľmi rád, že sme otvorili osem nových predajní, najviac za posledných viac ako desať rokov, a dali tak prácu stovkám nových kolegov. Ďalších sme zamestnali v súvislosti s rozšírením logistického centra v Seredi a posilnili sme tímy aj v administratíve,“ dodal Matúš Gála, generálny riaditeľ Lidl Slovenská republika. 

Zdroj: Lidl Slovensko

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech