Lifehacking po Slovensky: Toto sú spôsoby, ako sa flákame v práci!

  • Ak si za niečo platený, mal by si to robiť čo najlepšie. Tvrdo makať a bla bla bla, všetci vieme, že realita je úplne niekde inde. Pokecal som s mojimi známymi a dal som dokopy pár spôsobov, ako Slováci klamú šéfov a systém v práci.
anyn5bu
  • Ak si za niečo platený, mal by si to robiť čo najlepšie. Tvrdo makať a bla bla bla, všetci vieme, že realita je úplne niekde inde. Pokecal som s mojimi známymi a dal som dokopy pár spôsobov, ako Slováci klamú šéfov a systém v práci.

Nastavenie nízkych štandardov

Keď je napríklad editor schopný za deň vypublikovať 10 článkov, každého nepríjemne prekvapí, keď ich zrazu napíše osem. Keď ich ale zvyčajne napíšeš päť, za osem ťa vynesú do nebies a na firemnej párty budeš stredobodom pozornosti. Nastav si teda štandardy nízko a pozitívne prekvapuj skoro každý deň. Ale tak, aby si nezvykli.

Otvorené aplikácie

Blíži sa šéf a na počítačoch hrá z preklikov na iné okná orchester. Maj vždy pripravený prehliadač s relevantnými stránkami, mailového klienta a povedzme Excel.

 

Správne nastavené pozadie

Toto som robil na strednej škole. Narobil som screeny aj s ikonami a smial som sa tým po mne. Vyplň si obrazovku aplikáciami, sprav si screenshot a nastav si tento obraz ako pozadie pracovnej plochy. Budeš vyzerať zaneprázdnený aj keď budeš na ploche.

 

Systém kartičiek

Mnoho firiem momentálne funguje na systéme „pípania“. Máš kartičku, pípneš sa po príchode a pípneš sa pri odchode. Je niečo jednoduchšie, ako ísť sa vyvaliť domov, večer cestou do fitka odparkovať auto pred firmou a pípnuť si +6 hodín?

 

Káva

Káva nie je nápoj, káva je zámienka. Mnohí mi prezradili, že na kávu chodia len tak, zabiť čas. A často si ju vlastne ani nedajú. Na „káve“ navyše stretneš kolegu, ktorý sa práve vrátil z dovolenky a musí ti o tom porozprávať.

TIP navyše: Naplánuj si tieto pokecy do kalendára, budeš vyzerať zamestnane.

 

Pi veľa vody

Nie preto, aby si bol zdravý, ale aby si chodil často na záchod. Slušný žrút času a ešte aj vyzeráš byť v zhone, keďže stále rýchlo bežíš hore a dole.

Nos so sebou dokumenty

Kamkoľvek ideš, drž v ruke nejaký dokument. Ideálne ak je tvoj projekt „long-term“, vtedy je to predsa úplne pochopiteľne, že práve nevidno výsledky.

 

Posielaj si maily

Áno, aj toto Slováci robia. Posielajú si e-maily, odpovedajú si a tvária sa dôležito. Tá záležitosť, ktorú tak neúnavne cez mailovú komunikáciu riešia väčšinou neskončí úspešnou dohodou a ide sa ďalej.

 

Hry v Exceli

Chceš zabiť čas a nemôžeš sa hrať hry, lebo šéf tvoj počítač monitoruje. Ok, mám pre teba trik. Tu nájdeš zoznam hier, ktoré fungujú priamo v Exceli. Šéf v systéme uvidí, že usilovne tvoríš tabuľky, ty však medzitým drtíš Monopoly multiplayer alebo 2048.

Nájdi si iný job

Pravdou je, že ak musíš používať tieto triky, asi ťa tvoja práca príliš nebaví. Možno je na čase skúsiť niečo iné, niečo, kde tvojou radosťou bude samotná práca.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech