„Lívia z Kulturblogu“ bude kandidovať v eurovoľbách za stranu Republika

  • Za hnutie Republika bude v eurovoľbách kandidovať Lívia Pavlíková
  • Zviditeľnila sa na portáli Kulturblog
lívia uhrík
Lívia Pavlíková a Milan Uhrík, Reprofoto: Facebook/Milan Uhrík
  • Za hnutie Republika bude v eurovoľbách kandidovať Lívia Pavlíková
  • Zviditeľnila sa na portáli Kulturblog

Za hnutie Republika bude v eurovoľbách kandidovať aj Lívia Pavlíková. Na svojom profile na sociálnej sieti o tom informoval predseda hnutia Milan Uhrík. Pavlíková sa zviditeľnila ako moderátorka kontroverzného portálu Kulturblog.

Do strany vstúpila ešte v roku 2023. Na kandidátnej listine do parlamentných volieb sa však neobjavila. „Lívia kandiduje do europarlamentu. Aby v Bruseli nerozhodovali o Slovensku len mladí progresívci, ale aj ľudia so zdravými názormi a hodnotami. Budúcnosť patrí všetkým, nielen dúhovým!“ píše sa v popise príspevku.

Má vraj v pláne odísť

Predseda hnutia Republika pritom v minulosti v relácii V politike na TA3 označil Európsky parlament za zbytočnú inštitúciu a vyhlásil, že by ho zrušil. Moderátor relácie Richard Dírer sa ho spýtal, či mu nesmrdí 10-tisícový plat, ktorý ako europoslanec berie.

Uhrík povedal, že ak sa hnutie Republika dostane do parlamentu, z Európskeho parlamentu odíde. Jeho náhradníkom je poslanec Národnej rady SR Milan Mazurek z hnutia. Podľa Uhríka už bude na jeho rozhodnutí, či by nastúpil na jeho miesto.

Predseda Republiky si myslí, že Európsku úniu sa treba najprv pokúsiť zreformovať naspäť k hospodárskej spolupráci, a ak sa to nepodarí, „budeme sa musieť z Únie skôr či neskôr pobrať“.

predseda hnutia Republika
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

K téme eurovolieb sa Uhrík vyjadroval aj v januári tohto roku. Na rokovania o spoločnom postupe do eurovolieb pozval SNS na čele s Andrejom Dankom, ale i menšie národné strany či jednotlivcov, ktorí majú záujem kandidovať do europarlamentu.

Uhrík zdôraznil, že sa netreba trieštiť na detailoch a historických krivdách a apeloval na spoločný postup do eurovolieb. „Nech si voliči vyberú svojich obľúbených kandidátov z jednej kandidátky, a nech tie hlasy opäť zbytočne neprepadnú,“ vyzval.

Podľa Uhríka je potrebné, aby Slovensko v Európskom parlamente zastupovali vlastenci a nie „bruselskí pritakávači“. „Progresívci, liberáli a tí takzvaní kresťanskí demokrati Slovensko permanentne zrádzajú,“ tvrdí Uhrík a veriť sa podľa neho nedá ani sociálnym demokratom, ktorí podľa neho robia dvojtvárnu politiku.

Hnutie Republika podľa svojho predsedu pôjde o eurovolieb naplno. Vyjadril sa, že ako europoslanec a líder kandidátky chce nadviazať na prácu a kontakty, ktoré za tie roky v europarlamente nadobudol a zužitkovať ich pri ochrane záujmov Slovenska. Uhrík zdôraznil aj dôležitosť tohtoročných volieb do europarlamentu.

Nelichotivá minulosť

Pavlíková je známa svojimi kontroverznými názormi na viacero tém. Pozornosť si získali napríklad jej vyjadrenia o pandémii covidu-19 či o LGBTI+ komunite. V minulosti sme ťa informovali o tom, že sa niekdajšia moderátorka Kulturblogu na sociálnej sieti Facebook objavila v antiočkovacom videu, v ktorom propaguje alternatívne metódy ochrany pred vírusom.

Divákom odporučila napríklad šport, čerstvý vzduch a zdravú stravu. Slovenská polícia však jej tvrdenia v tom čase označila za manipulatívne, poukazujúc na to, že ani najzdravší životný štýl nezastaví šírenie covidu.

Video, ktoré na Facebooku získalo širokú popularitu, bolo rýchlo vyvrátené odborníkmi. Ako vysvetlila polícia, dobrá imunita síce môže prispieť k lepšiemu zvládaniu ochorenia, ale nemôže slúžiť ako náhrada za vakcináciu.

Zdroje: Facebook/Milan Uhrík, SITA, Archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá