2. diel: 6 čarovných miest v okruhu 100 km od Bratislavy, ktoré si ešte nenavštívil

  • Slovensko a jeho okolie skrýva nespočet krásnych miest
  • Zabudni však na otrepané tipy, ako sú Vie­deň či Bu­da­pešť
  • Pri­ná­šame ti ďalších 6 miest, ktoré si zrejme ešte nenavštívil
  • Od nášho hlavného mesta ich delí sotva 100 ki­lo­met­rov
BeFunky-collage (41)
Instagram/f-raducu, travelingchanclas
  • Slovensko a jeho okolie skrýva nespočet krásnych miest
  • Zabudni však na otrepané tipy, ako sú Vie­deň či Bu­da­pešť
  • Pri­ná­šame ti ďalších 6 miest, ktoré si zrejme ešte nenavštívil
  • Od nášho hlavného mesta ich delí sotva 100 ki­lo­met­rov

Nedávno sme ti priniesli rebríček 10 miest blízko Bratislavy, ktoré musíš navštíviť. Celý zoznam nájdeš tu. Teraz je na rade pokračovanie:

Győr

Len asi 80 kilometrov od Bratislavy pozdĺž Dunaja leží toto pekné maďarské mesto s osobitou atmosférou. Možno si si doteraz myslel, že široko ďaleko od Budapešti je len nuda, ale mýlil si sa. Győr prekvapí svojou malebnosťou a množstvom pamiatok, ktoré tu môžeš vidieť. Ak ťa aspoň trošku zaujíma história, najmä v starom meste si prídeš na svoje. Navštíviť musíš námestie Szechenyi a Benediktínsky kostol, deti poteší miestna Zoo. Oplatí sa ochutnať tiež miestnu kuchyňu. Medzi najobľúbenejšie reštaurácie patrí La Mareda Restaurant & Bistro, Pálffy Étterem či Westy Hajó Restaurant & Pub. Kávu a niečo malé pod zub si dáš v milej kaviarni JAM Juice & More.

Győr

Príspevok, ktorý zdieľa keesvreeken (@keesvreeken),

Laxenburg

Hrad Franzenburg v Laxenburgu je romantické miesto, ktoré leží v dolnom Rakúsku len 80 kilometrov od Bratislavy a 30 kilometrov od Viedne. Zámok bol kedysi letným sídlom Habsburgovcov, no preslávila ho aj cisárovná Sissi, ktorá tu strávila medové týždne so svojim manželom cisárom Františkom Jozefom I. Miesto má svojské genius loci. Samotný zámok stojí na umelom ostrovčeku uprostred jazera a obklopuje ho zámocká záhrada pretkaná lesíkmi, rybníkmi a vodnými kanálmi, po ktorých sa môžeš preplaviť na loďke. Po prehliadke zákutí hradu nezabudni na kávu a Sacherovu tortu v miestnej kaviarni.

Milotice

Podobne ako Slovensko, aj susedné Česko je krajinou hradov a zámkov, z ktorých si môžeš naozaj vyberať. Vo vzdialenosti približne 100 kilometrov od Bratislavy nájdeš krásne zachovaný komplex barokových stavieb zvaný Zámok Milotice, ktorému sa hovorí aj perla juhovýchodnej Moravy. Ako inak, obklopuje ho aj zámocká záhrada vo francúzskom štýle so špeciálnymi skleníkmi – oranžériami a bažantnicou. Výhľad na okolie zámku zas budeš mať zo zámockej terasy. Zámok sa nachádza v regióne Slovácko, bohatom na foklór, dobré víno a jedlo, takže je tu veľa čo objavovať.

#redrose #oldbarn #czechrepublic #travelphotography #iphonephotography

Príspevok, ktorý zdieľa Radu Farcas (@f_raducu),

Katarínka

Na Slovensku je veľa miest, ktoré ťa hneď po príchode dostanú magickou atmosférou. Ruiny barokového kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej z roku 1618, dnes nazývané Katarínka, sú jedným z nich a navyše sú krásne po všetky ročné obdobia. Katarínku nájdeš 80 kilometrov od Bratislavy v Malokarpatských lesoch blízko obce Dechtice, odkiaľ sa k zrúcanine dostaneš príjemnou prechádzkou. Tento rok kláštor oslavuje 400. výročie a pri tejto príležitosti ťa dňa 5.7. čaká špeciálny program, ktorého súčasťou bude aj občerstvenie, historické divadlo, tvorivé dielne či iné aktivity.

@priskafabianova – – #regrann

Príspevok, ktorý zdieľa FABULOUS SLOVAKIA (@fabslovakia),

Smolenice

Rovnako v Malých Karpatoch a necelých 80 kilometrov od Bratislavy nájdeš aj obec Smolenice, ktorá ponúka viacero lákadiel pre víkendový výlet. Nájdeš tu romantický Smolenický zámok, ktorý sa začal budovať na začiatku 20. storočia. Krásne siluety zámku a jeho záhradu plnú pávov často využívajú novomanželia pre svadobné fotenie. Ide rozhodne o jeden z našich najkrajších zámkov. Narozdiel od väčšiny z nich však nie je pamiatkou, takže prístup doň je obmedzený. Pre turistov však bude aktuálne otvorený v júli a auguste, každý deň od 10.00 do 18.00 hodín. Len pár minút cesty autom či krátku prechádzku od zámku leží aj obľúbená jaskyňa Driny.

👑🌲🧘🏻‍♀️🏰

Príspevok, ktorý zdieľa M. (@michaela.ivana),

Jelenec

Zostávame v horách, no presúvame sa do Bielych Karpát smerom k vyhliadkovému bodu – rozhľadni Jelenec. Nájdeš ju trošku ďalej, približne 130 kilometrov od Bratislavy a na hraniciach s Českom, pričom východzím bodom je zvyčajne obec Lubina. Rozhľadňa je súčasťou niekdajšej vojenskej základne na vrchu Jelenec s nadmorskou výškou 925 metrov. Veža vojenského vysielača, vysoká približne 30 metrov, dnes funguje ako klasická rozhľadňa. No predsa len je trochu iná. Prináša oveľa viac adrenalínu a na jej vrch sa nedostaneš inak ako po kovových rebríkoch, z ktorých niektoré sú zabezpečené. Rozhodne je to zážitok, aj keď na vlastné riziko.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá