3 slovenské kurzy, ktoré ti zaručia plat 1400 eur

  • Viac ako 90 % absolventov týchto kurzov si našlo zamestnanie v IT
  • Kurz môžeš zaplatiť až po získaní zamestnania
  • Absolvovať ho môžeš online z celého Slovenska
kur
unsplash.com
  • Viac ako 90 % absolventov týchto kurzov si našlo zamestnanie v IT
  • Kurz môžeš zaplatiť až po získaní zamestnania
  • Absolvovať ho môžeš online z celého Slovenska

Nájsť si dobre platenú prácu v dnešnej dobe nie je jednoduché. Určite poznáš ten pocit, keď scrolluješ pracovné ponuky na internete a tie najlepšie platené obchádzaš, pretože sú z oblasti IT, ale ty nemáš dostatočné skúsenosti ani na zaslanie životopisu. Stať sa dobrým IT-čkárom nie je také nereálne, ako si možno predstavuješ.

Nemusíš mať vyštudovanú FEI-ku, aby si nadobudol dostatočné IT znalosti a našiel si tak skvelú prácu. Firmám totiž dnes už nezáleží iba na vysokoškolskom diplome. Chcú vedieť, či už máš za sebou nejakú stáž, prácu pre start-up alebo kurz. V tomto smere sa snaží o zmenu myslenia a profesijného smerovania aj neziskovka IT v kurze.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: unsplash.com

IT v kurze pomáha predovšetkým nešťastným vysokoškolákom. Ak si už počas alebo po ukončení štúdia nadobudol pocit, že voľba tvojho zamerania nebola pre teba správna, nezúfaj. Je nás takých viac. Ambíciou IT v kurze nie je focus na kvantitu, ale naopak, zameranie na kvalitu. V priebehu jedného kvartálu ti poskytnú komplexné a kvalitné vzdelanie – nejde v nich iba o zložité pojmy a programovanie. Poskytnú ti komplexný balík služieb – okrem IT skills ťa naučia ako zvládnuť pracovný pohovor a komunikovať v tíme.

Vzdelávacie programy prebiehajú online formou z pohodlia domova, no dva dni, kedy sa zameriaš na výuku mäkkých zručností, absolvuješ prezenčnou formou v Bratislave alebo v Košiciach. Po celý čas ti bude nápomocný lektor a čerešničkou na torte je získanie hodnotnej stáže v jednej z IT spoločností na Slovensku.

Toto sú kurzy, vďaka ktorým môžeš v IT svete mieriť naozaj vysoko:

Tester softvérových aplikácií

Testovanie aplikácií je pre teba vhodnou vstupnou bránou do sveta IT, ak nemáš žiadne alebo iba minimálne skúsenosti s IT. Ako absolvent budeš vedieť písať testovacie scenáre, testovať webové a desktopové aplikácie a používať širokú paletu testovacích nástrojov.

Získať kurz

Front-End Developer

Tento kurz je vhodný pre kreatívnejších ľudí, ktorých baví pretaviť grafický návrh do funkčnej webovej stránky. Nadobudnuté zručnosti môžeš využiť pre vlastné podnikanie alebo zamestnať sa ako Junior Front-End Developer.

Získať kurz

Java Developer Junior

Základy programovania v jazyku Java sú pre teba vhodné v prípade, ak sa už vo svete IT pohybuješ ako doma a máš za sebou aj nejaké pokusy zistiť ako vyzerá zdrojový kód, prípadne si už skúšal naprogramovať niečo jednoduché. Ide o jednu z najžiadanejších kvalifikácií v oblasti vývoja softvéru.

Získať kurz

Kvôli tomu, aby bolo vzdelanie v IT oblasti dostupné nielen pracujúcim, ale aj študentom, bol vytvorený neinvestičný fond Young Talent Support. Vybraný kurz tak môžeš zaplatiť až troma spôsobmi.

  • Na splátky
  • Cez úrad práce
  • Formou odložených splátok, potom ako sa zamestnáš

Aj vďaka projektom ako je IT v kurze, majú konečne mladí ľudia na Slovensku možnosť realizovať skvelé nápady bez toho, aby museli odchádzať za hranice. Ide o príležitosť, ktorej by sa mal chytiť každý ambiciózny človek, ktorý nechce byť len jedným z mnohých.

Všetky informácie o kurzoch nájdeš TU.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK