5 firiem, vďaka ktorým nemusíš variť ani rozmýšľať, čo si dáš dnes na obed

  • Určite si už počul o trende krabičkových obedov, na ktorých postavilo svoj biznis hneď niekoľko firiem po celom Slovensku
  • Ak nemáš čas, chceš byť fit alebo jednoducho rád skúšaš nové veci, ich ponuka ťa zaujme
lusss
edieta/pinterest
  • Určite si už počul o trende krabičkových obedov, na ktorých postavilo svoj biznis hneď niekoľko firiem po celom Slovensku
  • Ak nemáš čas, chceš byť fit alebo jednoducho rád skúšaš nové veci, ich ponuka ťa zaujme

Pre niekoho predstavujú spásu, pre iných ide o predraženú formu stravovania pohodlných. Súčasná rýchla doba nás však tlačí do „outsourcingu“ všetkého, okrem nášho „core businessu,“  preto niet divu, že určitá skupina ľudí na svoje krabičky nedá dopustiť.

Ak nad touto formou stravovania uvažuješ alebo by si ho rád aspoň otestoval, možno ti pomôže náš výber firiem, ktoré sa krabičkovaniu venujú a majú množstvo pozitívnych ohlasov.

Vitabox

Na tvorbe konceptu Vitabox a jeho receptúrach sa podieľal MUDr. Juraj Chovan, ktorý je okrem svojej špecializácie anestéziológa aj certifikovaným výživovým poradcom, trénerom a zástancom zdravého životného štýlu.

Vitabox je známy tým, že sa orientuje predovšetkým na chudnutie a zaistenie správneho zloženia prijímaných potravín. Benefitom nielen pre teba, ale aj pre planétu, je používanie recyklovateľných obalov a varenie len presných objednávok, vďaka čomu vzniká minimálny odpad a takisto sa šetrí energia.

V prípade krabičiek od Vitaboxu ako prvé jedlo z balíčka konzumuješ obed, potom olovrant a večeru. Raňajky a desiatu si uložíš na noc do chladničky a zješ ich až nasledujúci deň. Potom stačí už len počkať na kuriéra, ktorý ti doručí Vitabox menu na ďalší deň medzi 9:00 až 13:00.

Krabičková diéta

Krabičkovádiéta.sk poskytuje (ako aj ostatné firmy z tohto segmentu) 5 čerstvo pripravených porcií jedla. Každé jedlo podlieha kritickému oku odborníka na zdravé a vyvážené stravovanie, pričom na výrobu používajú aj čerstvé či mrazené bylinky a bio výrobky. Ide o zeleninu a ovocie od vybraných pestovateľov. Jedlo dostaneš vždy vychladené na 2°C.

V ponuke je hneď niekoľko programov, ako napríklad program Pre zdravie, učený pre ľudí s nadváhou, program Pre šport, ktorý obsahuje sýte a vyvážené porcie s vyšším podielom bielkovín a nižším obsahom sacharidov, Program bez mäsa, určený nielen pre vegetariánov, ale aj pre milovníkov tofu a sóje či pre diabetikov s eliminovanými cukrami.

Pohodlná diéta

V prípade tejto firmy mnohých zaujme, že si môžu krabičkovú diétu otestovať na vlastnej koži cez tzv. „skúšobný týždeň“. Majú tak možnosť si bez záväzkov vyskúšať kvalitu jedál, ktoré sú v ponuke. Ide o celodenné menu, pozostávajúce z 5 porcií denne, za 45 €/týždeň pre ženy a 50 €/týždeň pre mužov.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: pohodlna dieta

Vybrať si môžeš medzi „redukčnou diétou“ za cca. 10 €/deň, ktorá môže byť aj v bezlepkovej alebo bezlaktózovej forme. „Štandartná diéta“ je vhodná pre ženy ako plnohodnotná strava, pre mužov skôr ako redukčný program za 11 €/deň . Pre ľudí so zvýšenou fyzickou aktivitou sa odporúča program „Aktív“ alebo „Šport“, pohybujúca sa v cenovej relácií od 10 – 14 €/deň.

eDiéta

V prípade eDiéty sú jedlá pripravované konvektomatom, takže sa v nich zachovajú všetky výživové hodnoty. Strava sa neskôr šokovo schladí, takže sa zastaví proces rozkladu a predĺži sa jej trvanlivosť. Jedlo sa umiestni do jednorázových obalov, ktoré v prípade záujmu táto firma aj zrecykluje. eDiéta umožňuje dovoz zdarma s flexibilným časom rozvodu medzi 15:00 a 22:00. Za jedlo platíš v hotovosti priamo kuriérovi.

eDiéta má početné množstvo programov, z ktorých si vyberie naozaj každý. Redukčné diéty obsahujú programy, ako „Klasik“, pozostávajúci z 5 jedál, či „Gurmán“ za cca. 19 €/deň, po ktorom sa budeš údajne cítiť ako v niekoľko-hviezdičkovej reštaurácií. Vegetariáni, diabetici, ale aj celiatici si prídu na svoje za cca. 15 €/deň. eDiéta ponúka aj tzv. „Turbo“ diétu, ktorá sa prepočítava na 319 €/2 týždne. Počas Turbo diéty užívaš aj selén, posilňujúci imunitný systém, a vitamínové tablety, ktoré ti dodajú spolu s jedlom.

Harmonyservis

Narozdiel on iných firiem rozváža Harmony servis svoje denné menu v skorých ranných hodinách počas pracovného týždňa, a to medzi štvrtou až deviatou rannou hodinou. Každé ráno tak získavaš stravu vytiahnutú „priamo z pece“, respektíve z pary, v prípade jedál varených na pare.

Harmony servis umožňuje vyskúšať si vzorové celodenné menu pre akýkoľvek program za 6 €/deň. V prípade, že sa rozhodneš pre ich servis, máš na výber napríklad produkt „A-Life“ za cca 13 €/deň (cca. 5 000 kJ) venovaný ženám, „B-Life“ za 15 €/deň pre mužov a ženy, ktoré si chcú udržať primeranú váhu (cca. 7 000 kJ) a produkt „C-Life“ za 17 €/deň pre mužov s vyšším kalorickým výdajom.

Pre pracovný kolektív zaviedol Harmony servis tzv. „Biznis balík“, určený skupine pozostávajúcej z minimálne troch ľudí. „Rodinné menu“ za cca. 390 € zase slúži vyťaženým rodičom ako vyhovujúca náhrada varenej stravy pre celú rodinu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech