5 najkrajších detských ihrísk, ktoré nájdeš v Bratislave a tvoje deti si ich zamilujú

  • Naše hlavné mesto myslí aj na tých najmenších a každý rok sa tu zrekonštruuje alebo vybuduje niekoľko detských ihrísk
  • Zozbierali sme 5 zaujímavých areálov, kde sa môžu vyblázniť detičky a niekedy aj ich rodičia
  • Pozreli sme sa do centra mesta aj na jeho okraj
ihriska-ba
Štúdio - 21 plus / Novomestský okrášľovací spolok
  • Naše hlavné mesto myslí aj na tých najmenších a každý rok sa tu zrekonštruuje alebo vybuduje niekoľko detských ihrísk
  • Zozbierali sme 5 zaujímavých areálov, kde sa môžu vyblázniť detičky a niekedy aj ich rodičia
  • Pozreli sme sa do centra mesta aj na jeho okraj

Nie je pravda, že dnešné deti potrebujú ku šťastiu len tablet a nedokážu sa zahrať tak ako staršie generácie, napríklad v piesku alebo na preliezačkách. Aj preto sú mestá naklonené novým investíciám do parkov a ihrísk pre tých najmenších. Veď čo je viac ako poriadne vykričané hrdlo, kolená špinavé od trávy, piesok aj v plienke a príjemná únava. My sme sa rozhodli pohľadať tie najsympatickejšie ihriská v Bratislave, na ktorých nečakaj starú deravú preliezačku a vŕzgajúce hojdačky, ale krásne, plnohodnotné priestory pre deti aj ich rodičov.

Ihrisko na streche Centralu

Aj v srdci mesta môžeš počuj krik detí hrajúcich sa na ihrisku. To totižto vzniklo na streche nákupného centra Central neďaleko Trnavského mýta a jeho jedinečný projekt má na svedomí Studio 21. Okrem super výhľadu pre rodičov je tu veľa zelene a ústredné ihrisko s veľkou preliezačkou. Okrem toho sú k dispozícii toalety, family friendy reštaurácia a aj uzavretý detský kútik pre maximálne 45 detí.

Športový park Jama

Toto ihrisko bolo po veľkej a dlhé roky očakávanej rekonštrukcii otvorené len minulý rok v októbri, no ihneď zožalo veľký úspech. Výstavbu tohto ihriska mala pod palcom firma B-EKO-M, s. r. o. a k dispozícii rozpočet vo výške 171 500 eur. Nachádza sa na križovatke ulíc Vyšehradská – Šášovská – Vígľašská a celková rozloha areálu je 17 árov. Je tu vytvorený priestor pre tých najmenších, teenagerov aj rodičov.

Jana Jecková z Oddelenia projektového riadenia Mestskej časti Bratislava-Petržalka pre bratislava.dnes24.sk prezradila, čím je ihrisko jedinečné: „Ihrisko je výnimočné najmä tým, že celá jeho plocha je pokrytá novým moderným polyuretánovým povrchom s plošnými prvkami a viacerými zaujímavými hernými prvkami. Nechýbajú ani lavičky, stojany na bicykle, smetné koše a informačné tabule.“

Ihrisko na Osadnej ulici

To, že toto ihrisko je permanentne plné detí a v obľube ho majú aj rodičia, vieme z prvej ruky. Nachádza sa totižto len pár krokov od nášej kancelárie. Okrem centrálnej drevenej preliezačky je tu niekoľko ďalších doplnkových zábaviek pre najmenších ako hojdačky, hojdacie koníky a pieskovisko, no aj workout stroje pre dospelých. Celé ihrisko je bezpečne ohradené a susedí s ďalších športovým priestorom. Každý deň ho nájdeš otvorené od ôsmej hodiny ráno až do deviatej večer v letných mesiacoch.

Slubekova záhrada

Ikonické detské ihrisko Slubekova záhrada na Palisádach sa v roku 2013 dočkalo veľkej rekonštrukcie, a tak aj naďalej môže slúžiť deťom zo širokého okolia. Poteší ich niekoľko hojdačiek, kolotoč či preliezačky a mamičky dostatok lavičiek a tiež toalety priamo v areáli. Vstup sem majú povolené deti do 12 rokov, areál je strážený a bicykle so sebou radšej neberte.

Ihrisko Bory Mall

Každé z veľkých nákupných stredísk sa môže pochváliť sympatickým priestorom pre deti a na tých najmenších mysleli autori Bory Mall. Nie je to typické sídliskové ihrisko a jeho veľkou nevýhodou je, že sa nachádza dosť od ruky. Je to najväčší Svet zábavy na Slovensku a jeho ústredným bodom je 5-poschodový Megahrad. Areál je vhodný pre deti do 15 rokov a nájdeš tu autodráhu, lezeckú vežu, trampolíny, pieskovisko, preliezačky aj priestor pre tvorivé dielne.

Podľa informácií bratislava.dnes24.sk je tu pre deti pripravených 57 hracích zostáv s viac ako 120 rôznymi atrakciami umiestnenými celkovo na ploche 4550 metrov štvorcových. Svet zábavy vyšiel developera na 1,4 milióna eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech