5 startupov, ktorým úplne jednoduchý nápad vyniesol milióny

  • Hľadať to pravé, s čím sa rozhodneš opustiť svoju prácu a pustiť sa do vlastného podnikania, trvá častokrát roky
  • Niekedy však postačí obyčajný sedliacky rozum či šťastie a na účet sa hrnú peniažky
  • Našli sme pár zaujímavých startupov, ktoré práve na jednoduchosti zarábajú milióny
collage
Wine Condoms/BEAF
  • Hľadať to pravé, s čím sa rozhodneš opustiť svoju prácu a pustiť sa do vlastného podnikania, trvá častokrát roky
  • Niekedy však postačí obyčajný sedliacky rozum či šťastie a na účet sa hrnú peniažky
  • Našli sme pár zaujímavých startupov, ktoré práve na jednoduchosti zarábajú milióny

Wine condoms

Milovníci vína pozor, tento startup vám otvorí nové obzory. Ak si rád doma z času na čas po ťažkom dni otvoríš fľašu vína, no s jej vypitím ti nemá kto pomôcť, vracať späť korkovú zátku je mimoriadne ťažké. Šikovný nápad Laury Barlett vytvoriť jednoduchý „kondóm“ na hrdlo fľaše, ušetrí nápoj pred vyliatím aj nechceným vyprchaním vôní a chutí, či dokonca pokazením. Zatiaľ čo počiatočná investícia do biznisu bola v roku 2014 len 10-tisíc dolárov, dnes vínové kondómy zarobili už viac ako milión dolárov.

On Location Tours Inc.

Druhým príkladom šikovného nápadu je napríklad On Location Tours Inc. Georgetta Blaua, ktorý sa rozhodol plniť sny fanúšikom televíznych seriálov. Vo svojom tour buse ťa totižto za v priemere 50 dolárov prevezie po tých najvychytenejších lokalitách veľkého New Yorku, kde sa natáčali milované epizódy Sexu v meste, Sopranovcov a tak ďalej. Za rok si takto autor nápadu dokázal zarobiť až 1,5 milióna dolárov.

Vitality Air

Poznáš to. Prídeš do práce a okrem toho, že tam cítiš asi dvadsať párov spotených topánok, do nosa ti udrie aj niekoho skazená porcia obeda v chladničke či vôňa čerstvo položenej vrstvy asfaltu priamo pod oknom. S týmto diskomfortom sa rozhodol bojovať kanadský startup Vitality Air, ktorý vo fľašiach ponúka čerstvý vzduch pre tých, ktorý sa skrátka potrebujú zhlboka nadýchnuť. Najväčším odberateľom sú Čína, India či Austrália.

Bestsellerom je 8-litrová fľaša za bezmála 29 dolárov a ukrýva v sebe až 160 jednosekundových nádychov. Presné tržby startupu, ktorý začal len v roku 2014 sa nám síce vypátrať nepodarilo, no len Peking si v roku 2016 objednal približne 12-tisíc fliaš. Vysoký obsah kyslíka pomáha ľuďom v smogom zamorených oblastiach a aj športovcom.

DogSpot

Chodíš so svojím psom na nákupy a pravidelne ho nechávaš pred vchodovými dverami napospas osudu? Nuž startup DogSpot, ktorý nedávno získal investíciu vo výške 1,5 milióna dolárov to v zaľudnenom Brooklyne vybavil po svojom. Pre psíkov pred verejné budovy postavil malé, pohodlné domčeky, ktoré sa otvárajú a zatvárajú prostredníctvom mobilnej aplikácie a počas toho, ako svojho miláčika majitelia nechávajú osamote, ho môžu prostredníctvom kamery ešte aj sledovať. Aký jednoduchý nápad, však?

Pet Rock

A od domácich miláčikov ďaleko nepôjdeme. Vieš si predstaviť, že namiesto svojho psa, mačky či škrečka by si v posteli hladkal obyčajný kus kameňa? Nuž… Pet Rock sa stal kultovou záležitosťou, ktorá je dokonca zberateľským kúskom. S nápadom predávať kamene v papierových krabiciach (dokonca s dierami, aby mohli dýchať) ako domácich miláčikov prišiel Gary Dahl v 70. rokoch. Význam? Ťažko povedať. Podstatné však je, že kreatívny mladík predal vďaka ošiaľu počas vianočných sviatkov až 1,5 milióna takýchto kameňov a zarobil na tom dokopy 4 milióny dolárov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK