5 tipov na dokonalý biznis obed v Bratislave, pri ktorom uzavrieš deal

  • Bratislava je na Slovensku centrom diania, uzatváranie obchodov je na dennom poriadku
  • Riešenie biznisu je už tradične najlepšie pri káve či drinku, no ešte lepšie pri chutnom obede
  • Prinášame ti naše tipy na podniky, s ktorými nešliapneš vedľa a svojho partnera očaríš
befunky-collage-28
unsplash.com
  • Bratislava je na Slovensku centrom diania, uzatváranie obchodov je na dennom poriadku
  • Riešenie biznisu je už tradične najlepšie pri káve či drinku, no ešte lepšie pri chutnom obede
  • Prinášame ti naše tipy na podniky, s ktorými nešliapneš vedľa a svojho partnera očaríš

Pri výbere vhodného miesta pre pracovné stretnutie treba zvážiť príležitosť, osobnosť a chuťové preferencie biznis partnera. Z nášho rozmanitého zoznamu si určite vyberieš.

Mäso

Pre skutočných milovníkov mäsa, ktorí nepodľahli vegánskym trendom, odporúčame reštauráciu Carnevalle na Hviezdoslavovom námestí. Tento gurmánsky ťa už vo dverách privíta heslom „Nice to MEAT you“, aby si hneď vedel, že tu sa nehrajú so zeleninkou. Vychutnáš si tu napríklad kvalitné steaky z uruguayského hovädzieho či japonského plemena Wagyu, beef sushi, jemné kačacie prsia sous vide, domáce plnené ravioli a veľa ďalších chuťoviek vrátane sezónnych jedál. K tomu výber z viac ako 100 druhov kvalitných vín a úspešný obchod je na svete.

Sushi

Trend sushi dnes už nie je taký horúci ako kedysi, no sushi naďalej zostáva ideálnym biznis jedlom. Je totiž malé, ľahké, chutné a moderné, no najmä sa pri ňom dá pohodlne porozprávať. V Bratislave odporúčame sieť reštaurácií Edo-kin, ktorú nájdeš v Cubicone, Centrale, Bory Mall či Slnečniciach. Privíta ťa minimalistický interiér v japonskom štýle a čakajú na teba napríklad vyladené maki rolky s klasickým lososom, avokádom, ale aj mangom, kuraťom či kalamárom, famózne sashimi či jedlá v tempure. V Centrale a Slnečniciach zas nájdeš úžasné bowls pripravené na woku.

Ázia

Dobrá „Ázia“ nikdy nie je zlá. Teraz však vynechajme pofidérne bistrá, s ktorými by si pri biznis obede nikoho neočaril. Odporúčame ti famózny podnik Iasai v priamom centre mesta, ktorý prezentuje svieže pokrmy inšpirované ázijskou kuchyňou. Nájdeš tu kreatívne skomponované druhy sushi, ramenu, gyozy či dim sum. Dostanú ťa hlavné jedlá, ako chobotnica s omáčkou z pečených paprík či hovädzie na kórejský spôsob, a tvoje chuťové bunky odpália dezerty, ako matcha veterník či zmrzlina z hnedého masla. Pôsobivý moderný interiér a originálny koncept sedenia k tomu.

Tradície

Ak plánuješ stretnutie so zahraničným biznismenom, možno bude dobré ukázať mu, o čom je pravá slovenská kuchyňa. Veď európske a ázijské jedlá má určite na dennom poriadku, preto padne vhod trocha netradičnej tradície. Odporúčame podnik Koliba Kamzík na Zelenej ulici s útulnou atmosférou a krásnym interiérom. Podobnú pobočku majú v Starom Smokovci, preto môžeš partnerovi aspoň naoko navodiť trochu tatranskej atmosféry. Dáš si tu všetko tradičné, vrátane halušiek, pirohov, šúľancov či oštiepku, ale aj špeciality, ako baraní guláš, grilované prasiatko s domácim džemom a šúľancami či jelení steak.

Stredomorie

Čo však, ak niekto nevyhľadáva ázijské jedlá, nie je vyslovene mäsožrút a nemá rád slovenské jedlá? Aj pre neho tu máme tip. Odporúčame reštauráciu Kogo na Hviezdoslavovom námestí, ktorá je inšpirovaná Stredomorím a najmä Talianskom. Budeš sa tu cítiť ako na dovolenke. Nezabudnuteľný gurmánsky zážitok môžeš začať predjedlom pozostávajúcim z výberu syrov, parmigianou di melanzane či krevetami. Pokračovať môžeš čerstvými cestovinami, risottom, stejkom či čerstvými morskými plodmi a rybami pripravenými na grile alebo na víne. Ako sladká bodka taliansky dezert v podobe cheesecake-u, tiramisu či zmrzliny.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech