8 talentovaných slovenských tatériek, ktoré robia z ulíc chodiacu výstavu umenia

  • Tetovanie sa už dávno zbavilo predsudkov, ktoré ho spájali s väzňami a námorníkmi
  • Dnes môžeš vidieť úžasné kresby na telách kreatívcov, manažérov aj mamičiek
  • Mnohé z tých najkrajších tetovaní majú na svedomí šikovní a kreatívni Slováci
  • Tentokrát sa pozrieme bližšie na talentované tatérky, ktoré sa presadili v odbore
fwefw
Shutterstock, Pinterest
  • Tetovanie sa už dávno zbavilo predsudkov, ktoré ho spájali s väzňami a námorníkmi
  • Dnes môžeš vidieť úžasné kresby na telách kreatívcov, manažérov aj mamičiek
  • Mnohé z tých najkrajších tetovaní majú na svedomí šikovní a kreatívni Slováci
  • Tentokrát sa pozrieme bližšie na talentované tatérky, ktoré sa presadili v odbore

Sú mladé, kreatívne, talentované, občas extravagantné, no najmä milujú svoju prácu, ktorá je ich splneným snom. Toto sú najúspešnejšie slovenské tatérky, ktorých diela sú viac ako len kérky.

Pavla Poppy 

Umelkyňa Pavla stála za vznikom bratislavského tetovacieho štúdia Poppy tattoo, dnes už zastupuje nový koncept Onakô tattoo. Na scéne je už viac ako 10 rokov, patrí medzi špičku a o klientov tak nemá núdzu. Na dielo od nej si preto zrejme chvíľu počkáš. Prešla si rôznymi štýlmi, dnes robí prevažne black work, dot-work, abstrakcie či mandaly. Problém jej nerobí ani free hand.

Petra Žiačková

Začínala maľovaním a ilustrovaním, od rôznych povrchov bol potom už len krôčik k zdobeniu kože. Dnes je petra jednou z najúspešnejších slovenských tatériek a za sebou má výstavy aj spolupráce so značkami ako Redbull či Becherovka. Najviac doma je v black worku s farebnými prvkami, v rastlinných, zvieracích a rozprávkových motívoch. Tetuje výhradne svoje návrhy.

#pohoda2017#dakujem#❤

Príspevok, ktorý zdieľa Petra Ziackova (@petra.ziackova_tattoo),

Ewel 

Ak ťa zaujme práca tejto šikovnej Slovenky, budeš si musieť zájsť do Banskej Bystrice, kde sídli jej štúdio Ewel Tattoo & Piercing, ktoré je zároveň „hate free“ zónou. Tatérka s prezývkou Ewel tetuje asi 5 rokov a na koži ti vyčaruje motív podľa jej návrhov, no pokojne aj podľa tvojho vlastného. Najčastejšie sa však venuje populárnym kvetinovým kérkam a ďalším prírodným motívom.

Les 

V prípade tejto tatérky sme spravili výnimku. Les Paskarenko totiž pochádza z ukrajinskej Odesy, no už viac ako dva roky žije na Slovensku. Najprv sem prišla kvôli štúdiu v Nitre, no rýchlo zistila, že práve tetovanie je tým, čím sa chce živiť. Dnes pôsobí v štúdiu Onakô Tattoo v Bratislave. Špecializuje sa na black work s tieňovaním a bodkovaním. Farebné kérky u nej rozhodne nenájdeš.

Konečne z @2diamonds_jully dorobili sme ručičku 🔮💜

Príspevok, ktorý zdieľa Les – tattoo artist (@lestattooartist),

Adina

Medzi topku sa radí aj Adina, ktorá pôsobí v štúdiu Wolf Town. Je obrovskou milovníčkou mandál, čo na jej práci spoznáš okamžite. Mandala pre ňu nepredstavuje len módny prvok v tetovaní, ale má filozofický či spirituálny význam. Svoj prvý tetovací strojček si kúpila v roku 2012, dnes je už vyprofilovanou umelkyňou. Jej štýl definujú mandaly, line work, dot work a geometria.

#magicplaces 🙏😌 #carymaryfuk @bara.tattoo #kaenapoint

Príspevok, ktorý zdieľa adina_wolftown (@adina_wolftown),

Bambi

O skvelé umelkyne nie je núdza ani v iných kútoch Slovenska. V Poprade je kráľovnou kérok Bambi zo štúdia Nygma Tattoo & Piercing, ktoré si otvorila s ďalšími kamarátmi tatérmi. Jej tvorba má silný rukopis a rada ti na koži vyčaruje abstraktné kresby. Jej štýlmi sú black work, dot work, ale aj farebný akvarel. Ak obľubuješ prírodné motívy, kvety a zvieratá, u Bambi si na správnej adrese.

Adra

Túto tatérku nájdeš v bratislavskom štúdiu Rooster Tattoo. S tetovaním začala v roku 2012 po tom, čo vyštudovala maľbu na VŠVU. Adra sa nadchla pre folklórne motívy, ktoré vychádzajú z výšiviek či krojov a sú odkazom pôvodných kultúr. Obľubuje akvarel a abstraktné tetovania, ktoré vie autorsky originálne poňať, no neodsudzuje ani návrh vlastného motívu.

Zana Ni

Táto Slovenka jednoznačne zaujme pestrými farbami, jej tetovania totiž doslova ožívajú na koži. Vyžíva sa v akvarele a fantasy motívoch, ktoré by sa pokojne mohli vynímať v knižke. Tetovaniu sa venuje od roku 2015 a získala si už množstvo fanúšikov. Pozitívom aj negatívom však je, že je stále v pohybe a nájdeš ju raz na Slovensku, potom v Česku, Anglicku či Kanade.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech