8 úspešných slovenských značiek, s ktorými si skrášliš a zútulníš domov

  • Každý dnes chce žiť v štýlovom byte ako vystrihnutom z magazínu o bývaní
  • Nie každý však má peniaze na to, aby mu ho navrhol a zariadil drahým nábytkom dizajnér
  • S týmito slovenskými značkami to však zvládneš aj bez neho a vykúzliš si moderný domov
BeFunky-collage (13)
Luloface, Unsplash, Frensia
  • Každý dnes chce žiť v štýlovom byte ako vystrihnutom z magazínu o bývaní
  • Nie každý však má peniaze na to, aby mu ho navrhol a zariadil drahým nábytkom dizajnér
  • S týmito slovenskými značkami to však zvládneš aj bez neho a vykúzliš si moderný domov

Pure Junk

Eko značka Pure Junk je výtvorom Márie Demjanovičovej a snaží sa kreatívnym spôsobom znižovať množstvo odpadu. Výsledkom je kvalitný a originálny nábytok z recyklovaného dreva, ktorý dodá každému interiéru osobitosť. Zakladateľka sa venuje dizajnu produktov, jej tím je zas ako doma v práci s drevom. Všetko je custom, prispôsobené na mieru a často v industriálnom štýle.

LaHodky

Čo by to bolo za útulný domov bez pekných hodín na stene? Zabudni však na lacné kúsky zo supermarketov a siahni radšej po handmade hodinách LaHodky. Na výber máš z rôznych pastelových farieb a vzorov. LaHodky sú vyrobené z dreva a následne ručne maľované. Každý jeden kúsok je minimalistický, každý jeden je originál.

50 arches 

Za týmto projektom stojí Slovenka Adriana Gregor, ktorá do tvojej domácnosti prinesie poctivé masívne, drevené lopáre, drevené misky či ľanové utierky a košíky. Pro­stred­níc­tvom nich pri­náša do slo­ven­ských do­mo­vov kus prí­rody, tepla a ra­dosti z poc­ti­vej ruč­nej práce. Adriana všetky pekné kúsky vyrába v kúpeľnom meste Sliač, v dome s 50 oblúkmi, odkiaľ pramení názov značky.

Luloface

Zuzana Kovácsová so svojím priateľom slovenský dizajnový trh obohatila značkou industriálnych doplnkov, napríklad betónových kvetináčov či magnetických tabúľ. Vo svojej dielni ručne vyrábajú produkty z betónu, kovu, dreva či pvc a chladné materiály menia na doplnky, ktoré zútulnia byt. Inšpirujú sa škandinávskou geometriou a ich poznávacím znamením je minimalizmus.

Frensia

Čo prinesie do interiéru viac tepla ako prírodné materiály? Mladý pár Františka a Marián to dobre vedia a na Slovensku prerazili s výrobkami z merino vlny. Tvoria štýlové objemné deky či vankúše v pestrých farbách, ktoré nielen vyzerajú dobre na fotkách, ale hlavne sú príjemné na dotyk. Ich výrobky patria k tým drahším, no odvďačia sa kvalitou a dlhou trvanlivosťou.

M-factory

Ak si niekedy čítal o hygge, vieš, že útulno najlepšie vyčarujú sviečky. Tie parafínové, ktoré neprospievajú zdraviu, však vymeň za a ručne robené od M-factory. Nielenže vydržia horieť dlhšie, ale rozvoňajú tvoj domov a navyše fungujú ako krásny dizajnový doplnok. Vnútri sú prírodné ingrediencie a esenciálne oleje, zvonku je elegantný obal, ktorý využiješ aj po spotrebovaní.

Tuli vaky

Zabudnúť nesmieme ani na slovenskú značku Tuli, ktorá uspela aj za hranicami. Mäkkosť ich sedacích vakov si môžeš vychutnať nielen na rôznych festivaloch a podujatiach či v priestoroch kina Tuli Cinema v X-bionic Sphere, ale aj vo svojej obývačke či spálni. Tuli spolupracuje s poprednými dizajnérmi a môže sa pochváliť kreatívnym dizajnom, kvalitou a dlhou životnosťou produktov.

Mr. Wood

Prírodných materiálov ako drevo nie je v interiéri nikdy dosť. K hrejivejšiemu pocitu, ale hlavne štýlovému domovu, ti pomôže Mr. Wood. Za touto značkou sa skrýva šikovný Slovák Zolo Kis, ktorý z dreva vyrába geniálne a originálne pegboardy, ktoré ti poslúžia lepšie ako akákoľvek polička. Nájdeš však uňho aj drevené plagáty, typo písmená, stavebnice či retro autíčka.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK