Aj na Slovensku už máme štvornohých influencerov. Títo psi ovládli sociálne siete

  • Blogeri, youtuberi či instagrameri naberajú na popularite
  • Ovládať svet sociánych sietí však už môže aj obyčajný pes
  • Stačí roztomilý vzhľad, pekné meno a kreativita majiteľa
haf
instagram.com/rockynainsta, amelie_the_poodle
  • Blogeri, youtuberi či instagrameri naberajú na popularite
  • Ovládať svet sociánych sietí však už môže aj obyčajný pes
  • Stačí roztomilý vzhľad, pekné meno a kreativita majiteľa

Sociálne siete dnes doslova hýbu svetom a influenceri majú schopnosť ovplyvňovať masy. Aj na Slovensku sa už stali silným marketingovým nástrojom, propagujú svoje obľúbené produkty, ale zároveň bavia a inšpirujú svojím životom. Máme tu mnohé „celebrity“ sociálnych sietí, ako sú LucyPug či Sajfa, ktoré sledujú státisíce followerov. Geniálnym príkladom úspechu na sociálnych sieťach je projekt DayByMe s profilmi Dnes Jem, Dnes nosím či Dnes cestujem. Máme tu však aj ďalšiu rastúcu kategóriu influencerov, ktorá je pomerne netradičná.

Sú nimi chlpatí štvornohí blogeri. Stalo sa totiž úplne bežným vytvárať instagramové profily svojím psím miláčikom. Roztomilá fotka francúzskeho buldočka alebo fascinujúci záber huskyho uprostred lesa dokážu na sociálnych sieťach vyvolať srdiečkovú lavínu. Popularita instagramových psov tak často rastie rýchlejšie ako číslo followerov polonahých modeliek. Príkladom sú insta hviezdy, ako napríklad Doug the Pug, Jiff Pom či Marnie the dog, ktorých sledujú milióny ľudí na celom svete.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: instagram.com

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: instagram.com

Mnohí by mohli namietať, že takéto „zapredávanie“ svojho psa je neetické, pretože on sám nemá slobodnú vôľu ovplyvniť svoju prítomnosť na sociálnych sieťach. To je fakt. No psí influenceri často slúžia aj na propagáciu pozitívnych myšlienok, nielen na zábavu a promo produktov. Majiteľ slávneho psíka Marnie, ktorý je známy aj pre svoju milú vadu na vzhľade, napríklad propaguje záchranu psov – seniorov z útulkov. Zároveň narúša kult krásy a dokonalosti. Sledujú ho viac ako dva milióny ľudí.

Rozrastá sa však už aj skupina slovenských psích influencerov, o čom informovala Asociácia blogerov. Jedným z najpopulárnejších psov na Slovensku je mopslík Lili so 160-tisícmi followerov alebo Jack russel teriér Rocky s viac ako 6-tisícmi followerov. Ďalšími rastúcimi hviezdami sú napríklad pudlík Amélie, buldoček Bubu či psi z Labky na cestách, ktorí dokazujú, že cestovať sa dá aj so psami. Okrem toho, že ľudí na sociálnych sieťach bavia a zlepšujú im deň, Rocky napríklad propaguje značku Lumpo, ktorá čas z predaja svojich obojkov venuje organizácii Pes v núdzi.

Asociácia blogerov sa snaží zlepšovať uplatnenie slovenských blogerov, vzdelávať ich a pomáhať im rásť. Dnes už nie je raritou, že zastupujú aj majiteľov psích blogov. „Podľa rýchleho nárastu počtu členov a neutíchajúceho záujmu o vstup do Asociácie blogerov môžeme s radosťou konštatovať, že slovenskí influenceri majú neochvejný záujem vzdelávať a zlepšovať sa vo svojom hobby, z ktorého sa v stále viac prípadoch stáva práca na plný úväzok,“ konštatuje zakladateľka asociácie a súťaže Bloger roka Jana Malaga.


Najpočetnejšiu skupinu blogerov v Asociácii tvoria lifestyle blogeri, kam zaraďujeme blogy zaoberajúce sa módou, krásou, knihami či inými oblasťami, ktoré jednoducho patria k životu. Po nich nasledujú veľmi obľúbené food blogy a travel blogy. Pri rôznorodosti tém a spracovaní blogov neexistuje žiaden limit a čím kreatívnejší nápad, tým lepšie. Ak chceš denne dostávať pravidelnú dávku roztomilosti a zábavy, neváhaj sledovať iektorého psích influencerov. :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech