Aj ty si sa dnes vozil na snehu? Mesto za údržbu ciest platí stovky eur na hodinu

  • Aj túto zimu prišlo prekvapenie v podobe snehových vločiek
  • V uliciach stáli desiatky trolejbusov za sebou
  • Chodci predvádzali piruety
sneh
facebook.com/bratislava .ocami.bratislavcanov/facebook.com/brano.dolnik
  • Aj túto zimu prišlo prekvapenie v podobe snehových vločiek
  • V uliciach stáli desiatky trolejbusov za sebou
  • Chodci predvádzali piruety

Posledné zimné mesiace by sa človeku mohlo javiť, že Slovensko je vlastne nejaká tropická krajina, v ktorej sneh nikto nikdy nevidel. Všetko to začína záplavou insta stories plných prekvapujúcich popisov, ktoré informujú o tom, čo ťa čaká po vykuknutí z okna. Áno, prekvapenie, vo februári nasnežilo..

Tradične s tým nie celkom úplne rátali aj naši anonymní cestári, ktorých nikto nikde nevidel, ale všetci o nich hovoria. Existujú vôbec alebo sa dnes naozaj chystali na Wakelake a jednoducho zabudli nastúpiť do služby.

Na cestách sme mali opäť raz možnosť vidieť masy vodičov, bez znalosti fyziky či odhadu svojich vodičských schopností. Na Pražskej a Šancovej to vyzeralo tak, že sa tu koná nejaká prehliadka vozového parku verejnej dopravy.

Chodníky v Bratislave zase pripomínajú ľadovú plochu pre olympijské krasokorčuľovanie. Jediný rozdiel je, že namiesto športového odevu ľudia robili rôzne formácie s Billa a Tesco taškami. Sranda neobišla ani IT-čkárov, ich notebooky dnes čakal nepekný deň crash-testov.

Málokto pritom vie, že súkromná spoločnosť ARK technické služby s.r.o. dostáva z mestského rozpočtu denne vyše 12-tisíc eur za zimnú pohotovosť, aj keď nesneží.

Pri súťažných podmienkach na poskytovanie zimnej pohotovosti bolo pritom stanovené, že dodávateľ musí mať 55 mechanizmov a 55 ľudí, ktorí do 30 minút od vyhlásenia poplachu musia vyjsť do terénu a začať odhŕňať všetky komunikácie. A ako dopadla ohlásená kontrola, ktorá požiadala o vyhlásenie poplachu?

„Do 30 minút sa z 55 vodičov do pohotovosti dostalo len dvanásť. Po 60-tich minútach bolo k dispozícii 34 vodičov a po 90-tich minútach ich bolo 44. Dohodli sme sa, že budeme čakať, kým bude plný stav. Po 120-tich minútach už žiadni ďalší nepribúdali a na otázku, či ich teda máme čakať, nám povedali, že vodičom sa nevedia dovolať, nedvíhajú telefóny a určite neprídu, lebo ani o tom, že majú prísť, nevedia.

Čiže pohotovosť, za ktorú mesto platí 512 eur na hodinu,12 300 eur na deň a 360-tisíc eur na mesiac, vyzerá asi takto,“ vysvetlil člen kontrolnej skupiny a poslanec Bratislavy Ján Hrčka pre zenskyweb.sk.

zdroj:SITA/zenskyweb.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK