Aj z Brna si môžeš odniesť jedinečné cestovateľské zážitky

  • Nechce sa ti cestovať stovky kilometrov za vychýrenými metropolami?
  • Cestovateľské zážitky si môžeš odniesť aj z výletu k českým susedom
  • V Brne zažiješ skvelé gastro, pekné pamiatky a neminieš takmer nič
brr
lonelyplanet.com, unsplash.com
  • Nechce sa ti cestovať stovky kilometrov za vychýrenými metropolami?
  • Cestovateľské zážitky si môžeš odniesť aj z výletu k českým susedom
  • V Brne zažiješ skvelé gastro, pekné pamiatky a neminieš takmer nič

Moravská metropola je široko ďaleko známa ako „student friendly“, preto tu necháš len zlomok ceny, akú by ťa stál výlet do Berlína či Barcelony. Napriek známemu českému filmu s názvom nuda v Brně sa tu nudiť rozhodne nebudeš, a to najmä v prípade, že si rád vychutnávaš gastronomické či alkoholické zážitky. Ideálne pre partie kamošov ale aj low-costový romantický výlet. Do Brna to máš z Bratislavy hodinu a pol autom alebo ak preferuješ študentský štýl a popíjanie už po ceste, podobne to trvá vlakom.

Bývaj lacno ako kráľ

Pri objavovaní európskych destinácií sa musíš v bývaní často veľmi uskromniť. Na Bookingu berieš hneď tú najlacnejšiu možnosť a občas aj zatneš zuby a uspokojíš sa s hostelom. Študentské mesto nie je len o intrákoch, preto na to v Brne zabudni a vychutnaj si luxusné bývanie za smiešne ceny. Je len na tebe, koľko si ochotný zaplatiť, no ceny pekných bytov na Airbnb začínajú na 25 eurách za noc a končia maximálne niekde okolo 70ky. Vybrali sme pre teba napríklad štýlový byt v graffiti štýle, moderný minimalizmus, apartmán s terasou či podkrovný mramorový luxus.

Povinná pamiatková jazda

Napriek tomu že Brno rozhodne neprekypuje historickými a kultúrnymi pamiatkami ako Viedeň či Londýn, je si tu čo pozrieť. Mesto je zaujímavé funkcionalistickou architektúrou. Ak si blázon do dizajnu, nevynechaj návštevu Vily Tugendhat, ktorá je architektonickým klenotom.

Pre nadšencov je prístupný aj brnenský architektonický manuál. Ostatným postačí návšteva hradu Špilberk a katedrály sv. Petra a Pavla. Oplatí sa vidieť aj brnenské podzemie, kde je napríklad Kostnica či bunker 10-Z z čias nacistickej okupácie. Na svoje si príde aj fanúšik divadla či galérií.

Excelentná káva

Popularita kvalitnej výberovej kávy narastá a nevyhlo sa jej ani Brno, v ktorom paradoxne kvitne jedna specialty coffee kaviareň za druhou. Ak patríš ku kaviarenským povaľačom a nie je ti vzdialený kávový turizmus, prídeš si tu na svoje. Rozhodne zamier do SKØG Urban Hubu, čo je pravá kávová hipsterčina a samozrejmosťou sú skvelé filtre, alebo do vychýrenej Café Momenta, kde nájdeš výnimočný dizajn interiéru, milý personál, vždy chutnú kávu a zákusky, z ktorých odpadneš.

Gurmánom za pár kaček

Ak si nepotrpíš na diéty a rád sa schuti naješ, návštevu tohto mesta nebudeš ľutovať. Nájdeš tu kulinárske reštiky, ale aj skvelé jedlo „za pár kaček“. Úprimne, ak sa prikláňaš k tomu druhému, prídeš si na svoje viac.

K miestnym skvostom patrí talianska reštaurácia Borgo Agnese, kde nájdeš prvotriedne pokrmy a skvelý food dizajn, alebo Forhaus, ktorá má nemenej lákavú kuchyňu a top recenzie. Z lacnejšieho súdka skoč na najlepší burger do Burger Inn, ak si vegetarián či vegán, tvoje chuťové bunky potešia vo Vegalité. Pre tradičnú českú kuchyňu hľadaj pivárne.

Alkoholické nebo

K Brnu samozrejme patrí pivo. Medzi top krčmy v meste patrí Pegas, kde si varia vlastné druhy piva a tiež sa tu skvelo naješ. Svoju pivnú cestu pokračuj v bar Modrá růže, kde nájdeš pestrý výber pív a tiež pivnú pochúťku zvanú „pivní sláma“ alebo stejky.

Medzi top miesta patrí aj Výčep na stojáka, ktorého názov hovorí za všetko, alebo Středověká krčma, kde si dáš geniálne pivo s medovinou. Ak preferuješ iné alkoholy, neobíď skvostný Bar, který neexistuje alebo bláznivý koncept Super Panda Circus, kde ti namiešajú top drinky so servisom na svetovej úrovni.


Toto rozhodne nie je všetko, čo môžeš v Brne zažiť, no veríme, že si každý niečo nájde. Ak ťa to inšpirovalo, rozhodne neváhaj a uži si super víkend v Brne.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech