Aké najzvláštnejšie nehnuteľnosti Slováci predávajú? Železničný tunel aj kaštieľ, kde sa písali dejiny

  • Ak si niekedy rozmýšľal o netradičnej investícii v oblasti nehnuteľností alebo si vždy túžil napríklad po vlastnom ranči, neuveríš, ale tvoj sen sa môže stať skutočnosťou
  • Prelustrovali sme realitné portály a našli zopár skutočne zaujímavých kúskov
16939156_1428099753875190_7291232142494255187_n
Sklabinský Hrad
  • Ak si niekedy rozmýšľal o netradičnej investícii v oblasti nehnuteľností alebo si vždy túžil napríklad po vlastnom ranči, neuveríš, ale tvoj sen sa môže stať skutočnosťou
  • Prelustrovali sme realitné portály a našli zopár skutočne zaujímavých kúskov

Bol tu aj Andrej Sládkovič

Vieš si predstaviť, že by ti jedného dňa patril renesančný kaštieľ a národná kultúrna pamiatka? Potom ťa zaujme tento ranorenesančný kaštieľ z prvej polovice 16. storočia (jeden z najstarších na Slovensku) nachádzajúci sa na strednom Slovensku v Hájnikoch. Podľa informácií ide o jeden z mála zachovaných kaštieľov na Pohroní, nuž a tvoj môže byť „len“ za 410 tisíc eur.

V ponuke ho nájdeš na portáli Nehnuteľnosti.sk. Predávajúci sa ti osobne zaručí za množstvo zachovaných prvkov, výhodou je aj blízkosť kúpeľného komplexu mesta Sliač aj blízkosť termálneho kúpaliská v Kováčovej. Bonusom je však príbeh samotnej nehnuteľnosti. Sídlo údajne pri poľovačkách využíval Kráľ Matej a v roku 1846 tu Andrej Sládkovič napísal ľúbostnú báseň Marína.

Mať tak vlastný tunel

Jednou z možností, ako rozšíriť portfólio svojich jedinečných realít, je napríklad aj nákup starého železničného tunela. Ten, ktorý majú v ponuke reality.sk pochádza z roku 1871 a nachádza sa na bývalej Košicko-bohumínskej železnici v úseku medzi železničnými stanicami Turany a Kraľovany v lokalite Sokol medzi korytom Váhu. „Tunel bol vyradený z prevádzky v roku 1948, v súčasnosti je dlhodobo nefunkčný, bez koľají a je neprejazdný,“ píše sa v inzeráte. V súčasnosti patrí Železniciam Slovenskej republiky a jeho vyvolávacia cena je 113 800 eur.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Ilustračná fotografia/Unsplash

Dokonalá westernová zábava

Ďalšou nie úplne typickou ponukou je napríklad novovybudovaný westernový ranč neďaleko nášho hlavného mesta. Je to vlastne malé westernové mestečko. Na predaj je okrem hospodárskej budovy aj krytá jazdiareň, priestor parkoviska, pub so záhradou a barom, detské ihrisko, sklad či napríklad okrasná záhrada. Koľko si za túto parádu predajca pýta je otázne. V inzeráte stojí formulka „cena dohodou“.

Môj dom, môj hrad

Ešte na jar všetky médiá obletela informácia, že na realitných portáloch po celej Európe sa objavil v kolónke na predaj aj Sklabinský hrad. O našu národnú kultúrnu pamiatku údajne prejavili záujem hneď štyria kupujúci (dvaja Slováci, Francúz a Rakúšan). Tento záujem bol taký veľký zrejme aj preto, že cena hradu bola stanovená „len“ na 250 000 eur, čo predstavuje zhruba sumu jedného bytu v Bratislave.

Koho by však nelákala legenda o hadovi, ktorý sa ukrýva pod hradom a živí sa krvou? Bývať v bývalom rodinnom sídle prestížneho šľachtického rodu Révayovcov a skúmať, ako došlo v roku 1944 k zničeniu hradu po napadnutí hitlerovskými vojskami láka aj nás.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech