Andy na Slovensku vytvorila koncept veselých rán. Z Bali priváža kokosové misky

  • Andy sa rozhodla priniesť do našich končín zaujímavý, na pohľad veľmi jednoduchý nápad
  • Z ďalekého exotického Bali k nám priváža eco-friendly kokosové misky, ktoré sú prudko fotogenické
  • O tom, čo ju k tejto "zábavke", ako sama vraví, priviedlo, sme sa už opýtali priamo jej
collage
kokosovemisky.sk
  • Andy sa rozhodla priniesť do našich končín zaujímavý, na pohľad veľmi jednoduchý nápad
  • Z ďalekého exotického Bali k nám priváža eco-friendly kokosové misky, ktoré sú prudko fotogenické
  • O tom, čo ju k tejto "zábavke", ako sama vraví, priviedlo, sme sa už opýtali priamo jej

Ak aj ty niekoľkokrát denne zízaš na krásne naaranžované fotky raňajkových dobrôt na sociálnych sieťach, o Kokosových miskách si už možno počul.

Kedy sa vlastne zrodil ten nápad ponúkať na Slovensku, kde si mnohí potrpia na tradície, exotické kokosové misky??

Nemyslím, že to bol podnikateľský nápad, a stále to ani nie je podnikanie, ale zábavka. Pri prezeraní zahraničných stránok, blogov či profilov som narážala často na množstvo fancy fotiek “šťavnatých” jedál, ktoré vyzerajú v kokosových miskách veľmi atraktívne.

Ani neviem ako a už som mala misky objednané. Ani som neriešila, či bude záujem, skôr som to brala ako zábavku, a povedala som si, že ak by som ich aj nepredala, porozdávam. Nebola to suma, ktorá by ma zruinovala. A áno, potrpíme si na tradície, ale sú tu aj ľudia, ktorí sledujú trendy aj v oblasti zdravej výživy a skôr či neskôr sa aj k nám trendy zo zahraničia dostanú, niektoré sa uchytia, iné nie. Ako vravím, keď nevyskúšaš, nikdy nezistíš.

Už sa stihol u nás uchytiť?

Určite áno, myslím, že ľudia registrujú kokosky, možno pomaly, ale isto.

Kto ich vlastné vyrába a ako sa dostanú na Slovensko?

Misky dovážam z Bali, kde som v kontakte s manufaktúrou, misky cestujú loďou do Hamburgu, následne vlakom až k nám.

Založiť podnikanie na takto jednoduchom produkte by bolo až úsmevné, pri tom však nezostáva. S kým Kokosové misky spolupracujú?  

Áno, misky samotné ako podnikanie sú len zábava, postupne pridávam rôzne produkty, ktoré dopĺňajú myšlienku zábavných rán. Oslovila som rôzne spoločnosti/výrobcov.

Prezraď nám niečo viac aj o svojej misii vytvoriť „kult funkyfresh rán“.

Verím, že raňajky a to, ako začíname deň, nás celkovo vie ovplyvniť, a prispieť k tomu, ako bude náš deň vyzerať, či bude pozitívny a úspešný. Preto koncept veselých rán, ktoré nás majú pozitívne naladiť na deň. Niekto raňajkuje, niekto afirmuje, niekto si predstavuje priebeh dňa a ako úspešne zvláda všetky povinnosti, niekto len vyskočí z postele a vrhne sa do kolobehu povinností.

Každý sme iný, ale princíp zostáva rovnaký, vyjsť z domu s pozitívnym naladením. Budú rôzne typy boxov, verím, že každý si príde na svoje, napr. box pre juniorov, box pre maminky, pre cestovateľov, pre hipsterov… Teda sa tu vyskytnú aj farebné ponožky, aj domáci džem, orieškové maslá, müsli, aj prírodné kefky, detské pasty bez fluóru.

Koľko tvojich kokosových misiek už Slováci majú vo svojich domácnostiach?

Do 500 ks a teší ma, že sa chýr o kokoskách rozšíril už aj do Čiech :).

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: kokosovemisky.sk

Chceš sa tomuto svojmu biznisu venovať dlhodobo? Čo ťa na podnikaní na Slovensku baví najviac a čo trápi či hnevá?

Samotné misky ako projekt sú fajn, hrám sa s nimi, a ešte určite nejaký čas sa budem baviť, ale nestaviam na tom. Život mi to nezmení, ale môžem to vyskúšať. Na podnikaní celkovo mi vadí byrokracia a prijala by som väčšiu podporu podnikateľského prostredia, nakoľko som toho názoru, že podnikatelia sú tí, ktorí ťahajú štát, nielen automobilky a výrobné haly.

A ešte nám prezraď, aké sú tvoje plány do budúcnosti? Pribudnú nové eko produkty?

Určite pribudnú nové produkty, eko a netradičné, a plánujeme aj kokosky na cestách, tak uvidíme, ako sa budeme ďalej hrať. Ale nepredbiehajme, o ďalších plánoch kokosove-misky.sk sa dozviete už čoskoro na Instagrame.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech