Ben Affleck a Matt Damon kúpili práva na seriál slovenských producentov

  • Slováci z DNA Production natočili kúsok, ktorý dostane šancu v Hollywoode
  • O seriál Spravedlnost prejavila záujem americká produkčná spoločnosť Pearl Street Films
‚Project Greenlight‘ Season 4 TV series premiere, Los Angeles, America – 10 Aug 2015
variety.com
  • Slováci z DNA Production natočili kúsok, ktorý dostane šancu v Hollywoode
  • O seriál Spravedlnost prejavila záujem americká produkčná spoločnosť Pearl Street Films

Obrovský úspech! Produkčná spoločnosť, ktorú vlastnia herci a producenti Ben Affleck a Matt Damon kúpila práva na sfilmovanie trojdielnej minisérie Spravedlnost z dielne slovenskej DNA Production producenta Rasťa Šestáka a režiséra Petra Bebjaka. Trojdielnu minisériu Spravedlnost tak teraz uvidia aj americkí diváci.

Seriál plný napätia

Akú cenu musí zaplatiť detektív vyšetrujúci prípad vraždy prominentného sudcu, ktorú spáchala jeho dcéra? Trojdielna psychologická dráma, v ktorej divák síce pozná vraha už od začiatku, ale až do konca je v napätí, pretože postupne odkrýva okolnosti a dôvody vraždy, ktorá ovplyvní životy hneď niekoľkým postavám. Dvadsaťročná Lily pribieha v šoku v strede noci do bytu svojho otca, policajného vyšetrovateľa Richarda, aby mu celá od krvi povedala, že v sebaobrane zabila svojho milenca.

Po tom, ako Richard zistí, že zavraždeným je prominentný sudca Kowalský, rozhodne sa dcéru kryť. Zahladí stopy a telo zakope. Keď sa Kowalského pozostatky nájdu, je vyšetrovanie pridelené kriminalistickému tímu, ktorý vedie práve Richard. V priebehu vyšetrovania Richard zisťuje, že postupne získavané dôkazy sú v rozpore s verziou jeho dcéry.

“Vždy ma fascinovalo prečo a ako sa niektorí dostanú až do takej situácie, kedy sú schopní spáchať ťažký zločin. Pri tvorbe všetkých tých dokumentárnych a hraných kriminálnych seriálov som sa snažil prísť na to, kde je tá hranica, kedy sa z “normálneho” suseda stane, vraždiace monštrum. Niekedy je tá hranica veľmi tenká,” hovorí Peter Bebjak v rozhovore pre protisedi.cz.

Na dôveryhodnosť a reálnosť kriminálnej linky príbehu dohliadal odborný poradca Luboš Valerián, ktorý v súčasnej dobe zastáva funkciu veliteľa služby kriminálnej polície a vyšetrovanie v Čechách.

Slováci nakrútili Spravedlnost pre Českú televíziu a pred necelými tromi týždňami s ňou získali prestížnu sošku Český lev v kategórii Najlepší televízny film alebo miniséria. ČR. Ešte pred televíznou premiérou bol prvý diel minisérie v nesúťažnej sekcii Panorama na jednom z najprestížnejších festivalov tvorby FIPA.

Najnovšie videá

Trendové videá