BMW má športové auto pre vegánov. Testujeme ho

  • Prvý model elektrického BMW prešiel športovou úpravou.
  • BMW i3s má 184 koní a z nula na 60 kilometrov za hodinu zrýchli už za 3,7 sekundy.
BMW i3, Startitup
Drahomír Piok
  • Prvý model elektrického BMW prešiel športovou úpravou.
  • BMW i3s má 184 koní a z nula na 60 kilometrov za hodinu zrýchli už za 3,7 sekundy.

V redakcii aktuálne testujeme prvý športový derivát elektrického BMW. Vznikol z modelu BMW i3, ktorý dostal kontroverzný dizajn a je ideálne pre život v meste. Auto testujeme vo výbave, ktorá má aj „predlžovač dojazdu“, teda okrem toho, že toto je verzia i3s, má prívlastok aj REx ako Range Extender. Auto prejde reálne na jedno nabitie približne 200 kilometrov.

Máme tu prvé “športové” elektrické BMW. – BMW i3s. 😉

Gepostet von Startitup am Mittwoch, 23. Mai 2018

Pri verzii REx však nie ste úplne odkázaní len na externé nabíjanie. BMW si so sebou „nesie’ malý motor, ktorý nepoháňa žiadnu nápravu, ale vie dobíjať ako generátor batérie. Dokáže tak zvýšiť dojazd približne o ďalších 100 až 150 kilometrov. BMW i3s je veľmi svižné a agilné auto. A hoci nemôže konkurovať parametrom Tesly Model 3, má jednu výhodu.

Reálne sa vyrába a môžete si ju kúpiť. Kým na Teslu Model 3 môžete čakať pokojne aj mesiace a roky. BMW navyše vyrába model i3 ako čisto ekologický, a tak v ňom používa recyklované materiály a vyrába sa v továrni, ktorá používa obnoviteľnú energiu. Okrem toho sa práve toto BMW i3 odporúča ako „vegan friendly”.

Každý jeden materiál od kože, palubnej dosky cez lepidlá až po plasty má minimálny dopad na prírodu a zvieratá. „Vegánsky“ model má však od bežného jednu výnimku. Dostane špeciálne upravený plastový volant.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech