Bratislava bude mať svoj prvý podzemný kruhový objazd. Je súčasťou veľkých plánov developera

  • Už v máji začne HB Reavis rekonštruovať ulicu Mlynské nivy
  • Predpokladané investície by mali vystúpiť do výšky 24 miliónov eur
  • Ulica sa zmení na povrchu aj pod ním, kde vznikne prvý podzemný kruhový objazd v meste
nivy-1-min
hbreavis.com
  • Už v máji začne HB Reavis rekonštruovať ulicu Mlynské nivy
  • Predpokladané investície by mali vystúpiť do výšky 24 miliónov eur
  • Ulica sa zmení na povrchu aj pod ním, kde vznikne prvý podzemný kruhový objazd v meste

Medzinárodný autobusový terminál, trh s čerstvými potravinami, nákupné centrum, zelená strecha, a to všetko v biznis štvrti nášho hlavného mesta. To je v skratke predstavenie obrovského projektu spoločnosti HB Reavis, ktorá sa postará nie len o rekonštrukciu starej, schátranej hlavnej autobusovej stanice, ale od mája začne pracovať aj na celej ulici Mlynské nivy. Tú počas prác úplne zatvoriť neplánuje a vzniknúť majú nové chodníky, cyklotrasy, zastávky a pribudne aj zeleň. A Bratislave pribudne aj jedna novinka – prvý podzemný kruhový objazd.

Rekonštrukcia by mala byť hotová už budúci rok a stáť približne 24 miliónov eur. „Nejde len o rekonštrukciu ulice na povrchu, ale aj o kompletnú rekonštrukciu technickej a dopravnej infraštruktúry. Mlynské nivy sú hlavnou tepnou v centre mesta, do ktorej sa nesiahlo 35 rokov. Infraštruktúra je veľmi zastaraná, kanalizácia je tam dokonca z čias Márie Terézie a treba ju kompletne obnoviť.

Nachádzajú sa tu tiež parovody, káblovody, vodovody, plynovod a niekoľko desiatok optických káblov. Preto je rekonštrukcia ulice Mlynské nivy komplikovanejšia, ako by sa na pohľad zdalo. Sme preto radi, že sa nám podarilo nájsť kompromis, ktorý umožní revitalizáciu celej oblasti tak, aby nemuselo dôjsť k celkovej uzávere,” povedal Adrián Rác, CEO HB Reavis Slovakia.

Tí, ktorí pravidelne cestujú touto trasou, by sa mali pripraviť na niekoľko zmien v organizácii MHD. O nich plánuje informovať sám developer, Dopravný podnik Bratislava a doplnia ich aj informačné letáky. Zúžené jazdné pruhy budú síce vodičom niekoľko mesiacov robiť na čele vrásky, no už na konci roka 2019 by mali byť všetky práce dokončené.

Zdroj: hbreavis.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech