Bratislava dosiahla najvyšší počet leteckých liniek v celej histórii letiska

  • Cestovateľom svitá na lepšie časy
  • Ponuka bratislavského letiska rastie raketovou rýchlosťou
  • Plusom je aj príchod spoločnosti Ryanair do Viedne, avšak pod iným menom
bast
facebook.com/bratislavske letisko
  • Cestovateľom svitá na lepšie časy
  • Ponuka bratislavského letiska rastie raketovou rýchlosťou
  • Plusom je aj príchod spoločnosti Ryanair do Viedne, avšak pod iným menom

Letecké spoločnosti budú počas tohtoročného letného letového poriadku prevádzkovať z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave najvyšší počet pravidelných liniek v celej histórii letiska. Cestujúci budú mať k dispozícii 49 pravidelných liniek do 45 destinácií v 23 krajinách. Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave pribúda počas letného letového poriadku, ktorý vstupuje do platnosti v nedeľu, až 9 úplne nových leteckých liniek.

Šesť nových liniek bude prevádzkovať spoločnosť Ryanair (Malta, Burgas, Pafos, Solún, Eindhoven, Dalaman), novú dennú linku do Londýna-Lutonu spustí spoločnosť Wizz Air a privítame aj úplne novú leteckú spoločnosť Georgian Airways, ktorá začne prevádzkovať linku do Tbilisi v Gruzínsku.

V porovnaní s minuloročným letovým poriadkom je nová aj linka do Bologne v Taliansku, ktorá je v prevádzke len od vlaňajšieho októbra a novinka je tiež linka do Katanie na Sicílii, kam začne v júni lietať spoločnosť Smartwings.

Plánované sú navyše aj desiatky nepravidelných dovolenkových charterových letov, ktoré si objednávajú cestovné kancelárie. Všetky letenky, ktoré sú momentálne vo výpredaji, nájdeš TU. Ceny za spiatočnú letenku začínajú na skvelých 11 €. Nezabúdaj, že letný letový poriadok vstupuje do platnosti už v nedeľu, 25. marca 2018 a bude platiť do ďalšej zmeny času, teda do 27. októbra 2018.

Ďalšou dobrou správou je, že Ryanair bude lietať už aj z Viedne, nie však pod svojim menom. Írske nízkonákladové aerolinky Ryanair informovali, že preberajú 24,9-percentný podiel v rakúskom leteckom prepravcovi LaudaMotion, ktorý je nástupcom firmy Niki. LaudaMotion je spoločnosť bývalého pilota Formuly 1, Nikiho Laudu, ktorý odkúpil svoj podiel v skrachovanej Air Berlin. Ryanair zároveň uviedol, že plánuje svoj podiel v LaudaMotion „čo najskôr“ zvýšiť na 75 %, no musí s tým súhlasiť Európska únia.

Laudove nové aerolínie začnú lietať od konca marca najprv z Nemecka, v júni budú mať už 21 lietadiel a otvoria aj linky z Viedne a ďalších rakúskych letísk na stredomorské letoviská. Bude zaujímavé sledovať vývoj situácie vo Viedni a Bratislave. Len prednedávnom totiž konkurencia Ryanairu, Wizzair, oznámila príchod na viedenské letisko a veľmi ambiciózne plány. Maďarská spoločnosť zrušila svoju základňu v Košiciach, Prahe a v Bratislave už neexpanduje. Ryanair naopak pridáva v Bratislave od jari a leta šesť ďalších destinácií.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech