Bratislava sa môže radovať. Vlaky RegioJet sa stávajú novým MHD systémom

  • Žlté vlaky budú súčasťou Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji
  • Stanú sa tak plnohodnotnou súčasťou bratislavskej prímestskej dopravy
  • Cestovať budeš môcť výhodnejšie, rýchlejšie a len na jeden cestovný lístok
fass
facebook.com/regiojet/facebook.com/Vlaky-Trains-ZSSK-ČD-MÁV-H-Start
  • Žlté vlaky budú súčasťou Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji
  • Stanú sa tak plnohodnotnou súčasťou bratislavskej prímestskej dopravy
  • Cestovať budeš môcť výhodnejšie, rýchlejšie a len na jeden cestovný lístok

Už v nedeľu 1. apríla 2018 vstupuje RegioJet do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). V žltých vlakoch tak budú v rámci Bratislavy a až po Kvetoslavov platiť električenky a bežné cestovné lístky, ktoré využívame v MHD. Tí, ktorí nebudú chcieť na nový systém prechádzať, budú môcť s lístkami RegioJetu cestovať aj naďalej. Vhodnou kombináciou cestovných lístkov s lístkami IDS BK však môžeš pri tvojich cestách výrazne ušetriť.

S lístkami IDS BK tak budeš môcť cestovať aj bratislavskou MHD, regionálnymi vlakmi ZSSK či regiobusmi Slovak Lines. Pri cestovaní ti tak bude stačiť iba jeden lístok či električenka, vždy je ich však potrebné mať platné na tarifné zóny, po ktorých cestuješ (vlaky RegioJet budú premávať v zónach 100, 101, 715, 725).

Žlté vlaky ako MHD

Vlaky RegioJet sa súčasne stávajú novým systémom MHD v Bratislave podobne, ako je tomu napr. v prípade vlakov S-Bahn vo Viedni či v Berlíne. Žlté vlaky bude určite výhodné využívať pri cestovaní z okrajových častí Bratislavy – Podunajských Biskupíc či Vrakune do centra mesta. V čase špičiek, kedy dopravu komplikujú zápchy, môžeš pri cestovaní ušetriť aj viac ako pol hodinu oproti trolejbusom. Vlaky RegioJetu linky S70 premávajú v čase špičiek pracovných dní až trikrát za hodinu, mimo nej pravidelne raz za hodinu.

Jednotné ceny lístkov

Po novom už nebude rozdiel ani v cenách medzi tým, či si zakúpiš lístok na pobočke, alebo vo vlaku. Jediným príplatkom pri kúpe lístka vo vlaku zostáva prirážka vo výške 1 eura. Aj to však len v prípade, že sa pobočka na stanici nachádzala a bola otvorená.

Ceny lístkov budú po novom rovnaké vo všetkých spojoch počas celého dňa, a to ako cez pracovné dni, tak cez víkendy. Je však nutné spomenúť, že od 1.apríla sa už nebudú predávať relačné cestovné lístky a ani lístky v REGIOAkcia.

Ako kúpiť lístok

V integrovanom úseku Bratislava hl. st. – Kvetoslavov si budeš môcť vybrať, či v danom úseku využiješ lístky IDS BK, RegioJetu, alebo ich skombinuješ tak, ako ti to najviac vyhovuje.

Nezabudni, že v staniciach, kde sa nachádza označovač cestovných lístkov, si je nutné jednorazový (papierový) lístok IDS BK označiť ešte predtým ako do vlaku nastúpiš.

„V zastávkach, kde sa označovač nenachádza, nie je možné jednorazové cestovné lístky IDS BK využiť, vo vlakoch totiž označovače nie sú k dispozícií a lístky nevedia označiť ani naše stevarky. V takom prípade si je však možné u našej stevardky priamo vo vlaku zakúpiť nový jednorazový lístok, ktorý už následne nie je potrebné nikde označovať, nakoľko platí od času jeho vydania – stevardka ho už predá označený. S lístkom je následne možné prestúpiť aj na ďalšie spoje v IDS BK (napr. na bratislavskú MHD),“ informuje na svojej  stránke RegioJet.

Ak využívaš skôr jednorazové cestovné lístky (ktoré sa kupujú v označovačoch z kreditu na elektronickej peňaženke) si musíš zakúpiť v označovači ešte pred odchodom vlaku. Veľkou škodou však je, že označovače nie sú k dispozícií vo všetkých zastávkach a staniciach.

Dobrou správou však je, že vo vlakoch RegioJet ti bude platiť električenka zakúpené u ktoréhokoľvek z dopravcov.

„Po novom vám električenky dobijeme aj priamo na našich pobočkách na bratislavskej hlavnej stanici a v stanici Bratislava-Nové Mesto, a to bez ohľadu na to, aký typ čipovej karty používate a ktorým dopravcom/bankou/školou bola vydaná. Rovnako vám na týchto pobočkách môžeme na elektronickú peňaženku dobiť kredit na nákup elektronických lístkov,“ informuje o rozšírenej ponuke RegioJet.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK