Bratislavské letisko má zaujímavú inováciu priamo v príletovej hale a jeden nový celoročný let

  • Na letisku pribudla "smart" novinka, ktorá turistom uľahčí úvodnú orientáciu v hlavnom meste
  • Vďaka novým informačným dotykovým totemom majú ľudia možnosť vyhľadať si dôležité informácie o destinácii hneď po prílete
  • Pre cestujúcich z Bratislavy má novinku aj Ryanair
lett
facebook.com/letisko.bratislava/bts.aero
  • Na letisku pribudla "smart" novinka, ktorá turistom uľahčí úvodnú orientáciu v hlavnom meste
  • Vďaka novým informačným dotykovým totemom majú ľudia možnosť vyhľadať si dôležité informácie o destinácii hneď po prílete
  • Pre cestujúcich z Bratislavy má novinku aj Ryanair

Úspešná spolupráca bratislavského letiska a Bratislavskej organizácie cestovného ruchu opäť vyústila do vydareného projektu. V príletovej hale letiska sa podarilo umiestniť dve praktické pomôcky pre turistov, ktoré im uľahčia úvodnú navigáciu v meste. Dotykové totemy slúžia na vyhľadávanie praktických informácií o destinácii, zároveň títo „smart sprievodcovia“ prezentujú top ponuku Bratislavy a jej najväčšie lákadlá.

„Uvedomujeme si význam a dôležitosť prvého dojmu, ktorý návštevník nadobudne pri príchode do destinácie. Preto sme veľmi radi, že si vďaka dotykovým totemom môže návštevník hneď po príchode vyhľadať autobusové spojenie, kontakt na taxi službu, mapu Bratislavy alebo iné dôležité informácie, čo mu uľahčí fungovanie v meste hneď v úvode“, uviedla predsedníčka predstavenstva BTB Alžbeta Melicharová.

Jednoduché intuitívne menu na dotykovom displeji rozdeľuje ponúkané informácie do kategórií podľa obsahovej náplne. Redakčný systém je prepojený so stránkou visitbratislava.com. Obsah údajov, ktoré totemy poskytujú, je tak neustále aktualizovaný.

Okrem praktických informácií o dopravných spojeniach, požičovniach áut, zdravotníckych strediskách či úschovniach batožiny má návštevník možnosť dozvedieť sa všetko o turistickej ponuke Bratislavy. K dispozícii je aj kalendár kultúrnych podujatí, výber reštaurácií a podnikov, top atraktivity a akcie. Okrem informácií o Bratislave smart tabule ponúkajú aj prehľad všetkých pravidelných leteckých liniek s odletom z Bratislavy.

Z Bratislavy do Paríža celoročne

Letecká spoločnosť Ryanair potvrdila, že z Bratislavy bude lietať do Paríža celoročne. Linku z Bratislavy do Paríža-Beauvais doteraz prevádzkovala len ako sezónnu linku počas letného letového poriadku od konca marca do konca októbra. Po novom ju bude prevádzkovať aj počas zimy.

Linka z Bratislavy do Paríža-Beauvais bude v prevádzke 2 x týždenne.

„S radosťou oznamuje otvorenie nových liniek na zimnú sezónu 2018. Letenky do nových destinácií si bude možné zakúpiť už na budúci mesiac na webstránke Ryanair.com. Novinky súvisia s naším plánovaným rastom na francúzskom trhu,“ potvrdil David O′Brien z Ryanairu.

Celoročná linka do Paríža-Beauvais je už 5 novinkou, ktorú prináša dopravca Ryanair pre cestujúcich z Bratislavy. Koncom marca začne z Letiska M. R. Štefánika prevádzkovať 4 úplne nové letecké linky – na Maltu, do Burgasu v Bulharsku, na Pafos na Cypre a do Solúna. Pričom ďalšiu úplne novú linku do Bologne otvoril Ryanair len vlani v októbri.

Ryanair bude počas letného letového poriadku, teda od konca marca 2018, prevádzkovať z Bratislavy až 23 pravidelných liniek, čo bude historicky najvyšší počet pravidelných liniek u tohto dopravcu od jeho začiatku pôsobenia na bratislavskom letisku v roku 2005.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: facebook.com/ryanair

Bratislava je počas zimného letového poriadku priamo dostupná z 26 destinácií sveta a počas letného letového poriadku je to dokonca až 49 destinácií. V roku 2017 prešlo letiskom 1 942 069 cestujúcich, čo je 3. najvyššie číslo v histórii letiska a najviac cestujúcich za posledných 9 rokov.

Letecká spoločnosť Ryanair bude počas letného letového poriadku prevádzkovať z/do Bratislavy nasledovných 23 pravidelných liniek: Alghero, Atény, Barcelona-Gerona, Birmingham, Bologna, Brusel-Charleroi, Burgas, Korfu, Dublin, Edinburgh, Leeds-Bradford, Londýn-Stansted, Madrid, Malaga, Malta, Manchester, Miláno-Bergamo, Niš, Palma de Mallorka, Pafos, Paríž-Beauvais, Rím-Ciampino, Solún/Thessaloniki

Rekordný zisk

Letecká spoločnosť Ryanair vytvorila v minulom fiškálnom roku rekordný čistý zisk 1,316 miliárd eur, čo je medziročný rast o šesť percent. Počet cestujúcich sa tiež zvýšil, a to o 13 % na 120 miliónov pasažierov.

V tomto finančnom roku očakáva Ryanair nárast zisku na 1,4 – 1,45 miliárd eur a zvýšenie počtu pasažierov na 130 miliónov. Naznačuje tomu vývoj rezervácií leteniek, ich počet je totiž vyšší ako vlani. Ryanair pokračuje v „agresívnej expanzii“ a okrem rozširovania flotily a plánoch na nové linky v Európe začal s predajom leteniek španielskej spoločnosti Air Europa na dlhé lety. Spoločnosť tiež rokuje s nórskou spoločnosťou Norwegian Air Shuttle ASA a aerolíniami Aer Lingus o prípojoch na ich transatlantické a ďalšie dlhé lety.

zdroj:bts.aero

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech