Do Bratislavy sa vrátil nostalgický Mliečak. Nájdeš tu rýdzo slovenské špecialitky

  • Legendárny mliečny bar, na ktorý doteraz mnohí so slzou v oku spomínali, je späť!
  • Startitup bol na slávnostnom otvorení nového Mliečaku na Poštovej ulici
mliecakb
Startitup
  • Legendárny mliečny bar, na ktorý doteraz mnohí so slzou v oku spomínali, je späť!
  • Startitup bol na slávnostnom otvorení nového Mliečaku na Poštovej ulici

Spomínaš si na to populárne miesto, kde všetci chodili na mliečne koktejly, halušky či ruské vajce? Ak nie ty, tak tvoji rodičia určite. Mliečny bar, ktorému nikto nepovedal inak ako „mliečak“, už nie je len nostalgickou spomienkou. V modernej podobe sa teraz vrátil späť a odvčera ho nájdeš otvorený na Poštovej. Za týmto sympatickým retro počinom stojí Mia Kurucová, ktorá je známa z projektov MLS, MLSKAfé, Haf park či Pomazánkovo.

Práve populárne poctivé pomazánky, za ktorými mnohí Bratislavčania pár mesiacov smútili, teraz nájdeš zakomponované v tomto novom, väčšom koncepte. Prostredníctvom Mliečaku chce Mia s jej spoločníčkou Alis vrátiť do Bratislavy kus časov minulých, kedy ľudia ešte nevedeli, čo je to burger. Bratislava bola vtedy nepoškvrnená zahraničným street foodom a nikto si s kamošmi nezašiel na nič iné ako na šalát s rožkom, jahodový koktejl či bryndzové halušky do legendárneho Mliečaku. Alternatívou boli ešte Lahôdky, bufety či známa Ryba.

Je úžasné, že kus tejto nostalgie dnes môžeš zažiť opäť. V Mliečaku nájdeš okrem veľkého vzdušného priestoru s retro dizajnom všetko, čo k tomu patrí – takže halušky, ruské vajce, parížsky šalát, tresku, obložené chlebíčky, mliečne koktejly, puding či domáce pomazánky tak, ako ich poznáš z Pomazánkova.

To všetko zapiješ kávou, pričom v ponuke je aj klasický „turek“, čajom, kakaom, limonádou, čapovanou kofolou, pivom alebo Proseccom. Jednoducho všetko dobré a prevažne rýdzo slovenské.

Nás v Startitup tento projekt dostal, tak neváhaj a zaži túto slovenskú klasiku aj ty! Viac fotiek z Mliečaku nájdeš v galérii:

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech