Do Burgasu môžeš teraz letieť za neskutočnú cenu

  • Ak hľadáš lacnú, časovo nenáročnú dovolenku pri mori, nulový turizmus, bezprostrednosť a pohodu máme pre teba skvelý tip
  • Je ním dovolenka v Bulharsku, kam si teraz môžeš kúpiť spiatočnú letenku za 10 eur
foxx
youtube.com/pexels,.com
  • Ak hľadáš lacnú, časovo nenáročnú dovolenku pri mori, nulový turizmus, bezprostrednosť a pohodu máme pre teba skvelý tip
  • Je ním dovolenka v Bulharsku, kam si teraz môžeš kúpiť spiatočnú letenku za 10 eur

Možno mávneš rukou a povieš si, že do tejto balkánskej republiky by ťa nik nedostal. Nie je totiž vylúčené, že máš o Bulharsku trochu skreslené predstavy. Našťastie Bulharsko už nie je také, aké bolo pred dvadsiatimi rokmi, keď sem možno zablúdili aj tvoji rodičia.

Miestni sa na turistov už dôkladne pripravujú, vybudovali tu atraktívne hotely, v ktorých nájdeš skvelé služby za veľmi priaznivé ceny. Predĺžený víkend ťa tu vyjde menej ako pobyt v Tatrách. Spiatočná letenka do Burgasu v termíne 12- 15 máj stojí len 10 eur. Ak si ponuku nestihol, k dispozícii sú aj letenky za stále dobrých 37 eur v termíne 15.-19. máj.

Oddych na pobreží

Ak sa chceš aspoň na chvíľu zrelaxovať pri mori, ako stvorené je Slnečné pobrežie, kde nájdeš krásne čisté pláže, ktoré si za ich kvalitu zaslúžili dokonca ocenenie Modrej vlajky.

Čistý morský vzduch sa v tejto destinácii kombinuje s tým sviežim, ktorý prúdi z okolitých hôr a vytvára tak ideálnu klímu na dovolenku, ktorá ťa vytrhne z neustáleho stereotypu, ktorý zažívaš doma. Bulharsko však neponúka len piesočnaté pláže a čisté more. Keď sa ho rozhodneš navštíviť, neobíď historické mesto Nessebar, ktoré sa pýši zaradením na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Ak patríš medzi náročných „dovolenkárov“ potom je pre teba ako stvorené letovisko Albena, ktoré disponuje širokými plážami a dostatkom luxusných hotelových komplexov.

Ako sa dostať z letiska?

Toto je zásadná otázka, na ktorú sa oplatí poznať odpoveď, najmä ak cestuješ na vlastnú päsť. Z letiska Burgas jazdí približne každých 30 minút mestská hromadná doprava priamo do centra mesta. Ide o autobus číslo 15, ktorého zastávka je v areáli letiska. Lístok si zakúpiš priamo u vodiča autobusu za cenu do 5 eur.

Týmto spojom sa dostaneš na autobusovú stanicu Avtogara jug. Priamo tam nájdeš ďašie zastávky, z ktorých idú autobusy buď na sever smerom k Pomoriu a Slnečnému pobrežiu, alebo na juh do Černomorca, Szopole, Primorska, Kitenu a ďalej. Spoje jazdia až do večerných hodín.

Okolie stanice je veľmi príjemné. Je tu park s fontánou, streetfood a v blízkosti sa nachádza centrum mesta. Budeš mať tak čo robiť aj v prípade, ak by tvoje spoje nenadväzovali.

Tip na ubytovanie

Na Slnečnom pobreží nájdeš Nessebar Fort Club Apartments. Za tri noci tu dvaja necháte len 61 eur. Apartmány majú skvelé hodnotenie, k dispozícii je samozrejme bezplatné Wi-Fi, okúpať sa môžeš v šiestich bazénoch a po pár minútach chôdze sa dostaneš na pláž.

Ak budú tvoje kroky viesť do Pomoria, výhodnú ponuku a služby má hotel Private Studio 1st line, ktorý sa nachádza 800 metrov od vodného parku, v blízkosti je aj soľné múzeum. Letisko je vzdialené od tohto ubytovania len 8 kilometrov. V tomto plážovom hotely zaplatíte dvaja za tri noci 94 eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech