Cestuj vlakom po Európe. Toto je 5 magických miest, ktoré musíš navštíviť ako prvé

  • Vďaka Európskej únii teraz môžu vyvolení 18-roční cestovať po Európe zadarmo
  • Či už si medzi nimi alebo nie, vlakom môžeš pohodlne objaviť veľký kus sveta
  • Prinášame ti 5 tipov, kam sa z Bratislavy po koľajniciach pomerne lacno vydať
  • Pre tvoju orientáciu uvádzame aj ceny spiatočných vlakových lístkov
BeFunky-collage (26)
Instagram/ thesybaritelife, unplash.com, Instagram/wanderfeet
  • Vďaka Európskej únii teraz môžu vyvolení 18-roční cestovať po Európe zadarmo
  • Či už si medzi nimi alebo nie, vlakom môžeš pohodlne objaviť veľký kus sveta
  • Prinášame ti 5 tipov, kam sa z Bratislavy po koľajniciach pomerne lacno vydať
  • Pre tvoju orientáciu uvádzame aj ceny spiatočných vlakových lístkov

Split

Kam v lete cestovať, keď nie k moru? Ideálnou prímorskou destináciou na cestu vlakom je chorvátsky Split, ktorý je najväčším mestom na chorvátskom pobreží. Cestovať môžeš aj do Záhrebu či Rijeky, no v slnečnom Splite si užiješ krásne pláže, reštaurácie, bary a celkovo nočný život. Toto miesto extrémne poteší aj fanúšikov Game of Thrones, keďže lokácie Splitu, ako napríklad Diokleciánov palác či hrad Klis, sa vyskytli vo viacerých scénach úspešného seriálu. Medzi najkrajšie pláže patria Bačvice, Trstenik či Kašuni. Do Splitu sa z Bratislavy pohodlne dostaneš cez Maďarsko, pričom cena spiatočného lístka je 132,40 €. V prípade, že pôjdete piati, však klesá na krásnych 79,44 €.

You beauty 🇭🇷♥️ #split #croatia #blue💙 #solotravel #destination_wow

Príspevok, ktorý zdieľa Srinivas Mogili (@srinivas_mogili),

Ľubľana

Slovinsko je jednou z krajín z najkrajšou prírodou, o ktorej pritom mnohí ani len netušia. Do jeho hlavného mesta Ľubľany to máš vlakom na skok a pritom toho môžeš vidieť tak veľa. V meste prekvapivo vládne pomerne hipsterská kultúra, je tu množstvo štýlových kaviarní, reštaurácií a concept store-ov. Staré mesto je naozaj čarovné, nájdeš tu množstvo pamiatok, ako sú katedrály či historické mosty. Medzi obľúbené lokality patrí tiež Čankarjevo nábrežie či Ľubľanský hrad. Z hlavného mesta to máš len kúsok ku krásnym národným parkom. Do Ľubľany sa vlakom dostaneš z Bratislavy cez Rakúsko, pričom za spiatočný lístok dáš 86,40 €. Ak pôjdete piati, cena klesá na 51,84 €.

Yesterday, Fb reminded me that 2 years ago I took my backpack for one last “Hurray” before moving out of Europe. . . The first stop was Ljubljana, Slovenia. . I remember a lot of things caught my eye but the first one was how spacious the streets were, then I noticed how much green you’d see literally everywhere, but what surprised me the most was how RECYCLING was almost a national sport… The hostel where I was staying at had at least 3 recycling bins: one for paper, one for plastic and one for glass!! But I’d say My favorite part was how there were NO CARS ALLOWED in the old town, yup, you heard me right, people would ride around eCars (swipe 👉🏽 to see a photo I took from the internet, since I lost most of those photos; but that’s another story 😂), which for someone like me that walks nonstop, was just pure heaven cause the streets were mine to stroll around however I wanted 🤸🏾‍♀️⛹🏾‍♀️😂 That been said, There was regular public transport outside of the old quarter. . If you are going to the Balkans I’d highly recommend you check Ljubljana out, and if you are not going to the Balkans, I’d highly recommend you to change your plans and go to the balkans 😜 . What’s the coolest town/city you’ve been to and wha did you like about it?? . #tbt #balkans

Príspevok, ktorý zdieľa ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Alessandra (@wanderfeet),

The castle 🇸🇮

Príspevok, ktorý zdieľa Anthony Rivat (@anthonyrivat),

Kluž

Mnohí tomu stále neveria, no Rumunsko je naozaj čarovná krajina. Tajomná, plná hradov, ale aj krásnej prírody, malebných mestečiek a príjemných ľudí. Mesto Kluž je neoficiálne hlavným mestom Transylvánie, ktorá sa spája s bájnym grófom Drakulom. Samotné mesto je veľmi malebné a v lete to v ňom žije turizmom a nočným životom. Z pamiatok môžeš navštíviť Kostol sv. Michala či námestie so sochou Mateja Korvína, no oveľa zaujímavejšie je jednoducho zažiť miestnu atmosféru a sadnúť si na príjemnú terasu v niektorej z kaviarní či reštaurácií. Len asi hodinu cesty z Kluže sa nachádza soľná baňa Salina Turda, ako aj najkrajšie mestečká Transylvánie. Do tohto mesta sa vlakom dostaneš z Bratislavy a naspäť cez Maďarsko za 92,00 €. V prípade piatich osôb bude cena len 55,20 €.

Dream a little dream of me ✨☁️

Príspevok, ktorý zdieľa Mihail Onaca (@mihailonaca),

Varšava

Poľsko je od nás čoby kameňom dohodil, no mal si niekedy príležitosť naozaj ho navštíviť? Hlavné mesto Varšava je síce trošku ďalej ako napríklad Viedeň či Budapešť, no oplatí sa sem cestovať. Miestny nočný život je jeden z najlepších v strednej Európe, je tu množstvo zaujímavých podnikov, ktorých ceny sú lacnejšie ako tie v Bratislave. Navštíviť sa oplatí niektoré z mnohých múzeí, napríklad Múzeum poľských Židov, historické staré mesto, námestie Castle Square, ale aj mrakodrap Palác kultúry a vedy či krásny Lazienki park. Nezabudni tiež ochutnať niečo z tradičnej kuchyne, ku ktorej nepochybne patria pierogi či bigos. Do Varšavy sa vlakom dostaneš z Bratislavy a späť za 99,92 €.

Always a pleasure! #Warsaw #warsawoldtown #Poland #homeland

Príspevok, ktorý zdieľa Joanna 🇵🇱 (@favourite_travel_memories),

Ženeva

Švajčiarsko nie je len o fascinujúcej alpskej prírode, ale aj zaujímavých metropolách. Vlakom môžeš cestovať do Bernu, Zürichu či Ženevy, no zrejme najviac ťa uchváti práve Ženeva, ktorá je známa nielen autosalónom. Ide o čarovné mesto na úpätí Álp pri Ženevskom jazere, z ktorého stredu vyviera obrovská fontána zvaná Jet d’Eau, dodávajúca mestu na unikátnosti. Ženeva sa môže pochváliť krásnym historickým mestom, pamiatkami, ako sú Kaplnka MaccabeesKatedrála sv. Petra či Palác národov, v ktorom sídli OSN, ale tiež bohatou kultúrou s početnými múzeami a galériami. Nezabudni na skvelé ženevské gastro, ale aj švajčiarske syra a čokolády. Do tohto mesta sa z Bratislavy a späť dostaneš za 199,40 €, v prípade piatich ľudí to bude 165,72 €.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech