Chceš cestovať po svete celý rok zadarmo? Tieto 3 šikovné projekty ti to umožnia

  • Ktorý nadšenec cestovania by neprivítal celý rok cestovania úplne zadarmo?
  • Letisko Košice, nízkonákladová spoločnosť Wizz Air aj vlaky v celej Európe majú svoje projekty, ktoré ponúkajú nevídané možnosti
  • Staň sa blogerom, zapoj sa do súťaže alebo sa len tak nechaj odmeniť Európskou úniou
travell
unsplash.com
  • Ktorý nadšenec cestovania by neprivítal celý rok cestovania úplne zadarmo?
  • Letisko Košice, nízkonákladová spoločnosť Wizz Air aj vlaky v celej Európe majú svoje projekty, ktoré ponúkajú nevídané možnosti
  • Staň sa blogerom, zapoj sa do súťaže alebo sa len tak nechaj odmeniť Európskou úniou

Dnes sme sa rozhodli predstaviť ti tri zaujímavé projekty, ktoré sa týkajú cestovania. Keďže jediným veľkým obmedzením môžu byť pri tejto záľube financie, vzniká množstvo zaujímavých projektov, ktoré aj túto „drobnosť“ odstránia. Tak sa spolu pozrime na to, čo ti bude vyhovovať.

Lokál cestovateľ letiska v Košiciach

Ak si z východného Slovenska a máš blízko letisko v Košiciach, určite ťa zaujme možnosť vyhrať titul Lokál cestovateľa, ktorý so sebou nesie možnosť využiť 3 000 eur na lietanie do všetkých krajín z ponuky letiska. Nie je to len o Európe a v ponuke nájdeš aj exotické destinácie, ako napríklad Tokio, Abú Zabí, Kubu alebo Srí Lanku. Čo musíš pre získanie titulu tváre Letiska Košice vlastne urobiť?

Po prvé, musíš lietať z Košíc. Po druhé, musíš zo svojich ciest veľa blogovať. Po tretie, treba čakať na ohlas publika. Blog Lokálneho cestovateľa funguje ako akási malá sociálna sieť, kde svoje sympatie namiesto lajkov vyjadruješ malými lietadlami. Čím viac týchto lietadiel ako prispievateľ blogu máš, tým viac si populárny a získavaš malé, čiastkové ceny z projektu. Všetky podmienky nájdeš priamo TU  na webe alebo TU na facebookovej funpage.

Wizz Air Youth Challenge

Nízkonákladová spoločnosť s domovom v Maďarsku, ktorá nedávno opustila svoju košickú základňu (viac si prečítaš TU), sa rozhodla pre druhý ročník jedinečného projektu. WIZZ Youth Challenge patrí študentom vysokých škôl, ktorí sú pripravení pre neobmedzené cestovanie so spoločnosťou urobiť aj nemožné. Jedna z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich leteckých spoločností v strednej Európe prichádza s medzinárodnou súťažou prípadových štúdií, kde sa cení najmä nápad „out of the box“. Prihlásiť sa do súťaže môže do 25. marca každý študent bakalárskeho, magisterského alebo inžinierskeho štúdia z krajín, kde Wizz Air pôsobí. Spoločnosť pripraví svoje zadanie a na začiatku mája sa všetky šikovné nápady stretnú vo veľkom finále v Budapešti. Viac sa o tejto zaujímavej príležitosti dozvieš na oficiálnom webe TU.

Interrail  Pass – cestovanie vlakom pre mladých

Európska komisia ešte na konci roka 2017 schválila darček pre všetkých Európanov, ktorí dosiahnu vekovú hranicu 18 rokov. Hoci v súčasnosti za mesačný lístok na cestovanie Európou zaplatíš v prípade, že máš menej ako 28 rokov, približne 400 eur, čerství „dospeláci“ by si mali už od budúceho roka užívať celý mesiac cestovania vlakmi po starom kontinente úplne zadarmo. Z rozpočtu EÚ sa tak ukrojí približne 12 miliónov eur, no keďže podľa štatistík zatiaľ platenú možnosť využilo dokopy 300 000 mladých ľudí, zrejme to má zmysel. Viac si prečítaš napríklad TU.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK