Developer postaví v Jasnej novú zjazdovku. Vyjde v ústrety menej skúseným lyžiarom

  • Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku bude ešte väčšie
  • Developer oznámil vybudovanie novej lyžiarskej trate
  • Kvôli lyžiarskemu turizmu prídu Tatry zas o kúsok lesa
tatry
  • Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku bude ešte väčšie
  • Developer oznámil vybudovanie novej lyžiarskej trate
  • Kvôli lyžiarskemu turizmu prídu Tatry zas o kúsok lesa

Lyžiarska sezóna je v plnom prúde a strediská cez víkend praskajú vo švíkoch. Zrejme najobľúbenejším cieľom lyžiarov je stredisko Jasná, v Nízkych Tatrách, ktoré ponúka toľko zjazdoviek a možností športového vyžitia, že sa tu nenudí profesionál ani začiatočník. Dnes ski centrum ponúka 41 zjazdoviek, z toho 14 modrých, 14 červených a 6 čiernych, ale napríklad aj 12 freeride*ových zón. Napriek tejto pestrej palete tratí sa developerovi zdá, že toho nie je dosť.

Tatry Mountain Resorts chcú teraz vyjsť v ústrety menej skúseným lyžiarom, pre ktorých podľa nich v stredisku dostatočne nie je dostatočne veľa tratí a oni tak často zvolia ski centrum s ľahšími podmienkami. V lokalite Chopok sever vo výške 1 665 metrov nad morom tak pre nich postaví úplne novú modrú zjazdovku s dĺžkou dva kilometre. Informoval o tom portál Trend. Zámer developera, ktorý ráta s investíciou 1,5 milióna eur, už posudzujú príslušné úrady.

Úroveň kvality strediska sa tak opäť zvýši, no zmena sa dotkne životného prostredia. Kvôli stavbe zjazdovky totiž zmizne takmer 10 hektárov lesa. Ak však chceme rozvíjať lyžiarsky turizmus a konkurovať zahraničným strediskám, musíme rátať aj s negatívami. Práve TMR sú jedným z top developerov, ktorý investuje do turistického ruchu a okrem Jasnej prevádzkujú aj stredisko Vysoké Tatry a podiely majú aj v poľskom stredisku Szczyrk Mountain Resort či v českom stredisku Špindlerův Mlýn. Vlastnia tiež horské hotely a reštaurácie.

Svoje investičné plány v stredisku Jasná predstavil developer ešte na konci roku 2016. Tie zahŕňali okrem rozširovania modrých zjazdoviek aj novú lanovku v lokalite Biela Púť – Priehyba či dobudovanie lanoviek Krupová – Dereše a Otupné – Luková, to všetko v horizonte 5 rokov. V pláne majú tiež stále zvyšovať komfort lyžiarov a zlepšovať celkovú infraštruktúru, čo sa služieb týka.

V poslednom roku developer pracoval najmä na rozvoji poľského strediska Szczyrk Mountain Resort, do ktorého už v prvej etape investoval viac ako 30 miliónov eur a nadelil mu tri nové lanovky. Úroveň lyžiarskych služieb na Slovensku aj v Poľsku tak vďaka TMR rastie hore a stále viac sa približuje rakúskym strediskám.

zdroj: reality.etrend.sk, tmr.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech