Do Bratislavy priniesli svetovo úspešný G.Bar, ktorý mení význam pojmu salón krásy

  • Vlasy, nechty, make-up. O tieto služby nie je v Bratislave núdza
  • Je tu však jeden koncept, ktorý absolútne vytŕča z davu
  • Ženy nielen skrášli, ale dá im pocit, že sú stredom vesmíru
  • G.Bar je ukrajinský projekt, ktorý funguje v 6 krajinách sveta
BeFunky-collage (43)
G.Bar
  • Vlasy, nechty, make-up. O tieto služby nie je v Bratislave núdza
  • Je tu však jeden koncept, ktorý absolútne vytŕča z davu
  • Ženy nielen skrášli, ale dá im pocit, že sú stredom vesmíru
  • G.Bar je ukrajinský projekt, ktorý funguje v 6 krajinách sveta

Nové podniky a služby v Bratislave rastú ako huby po daždi. Horúce trendy zo sveta k nám však neprichádzajú len vo forme street foodov. Dôkazom je nový koncept G.Bar, ktorý vniesol svieži vánok do biznisu so skrášľovacími službami. Bratislavskú franšízu majú na svedomí spolupracovníci zakladateliek celého konceptu, ktorými sú Ukrajinky Lera Borodina a Sabina Musina. Tie priviedli myšlienku inovatívneho salónu krásy k životu. G.Bar však nie je ich prvým počinom tohto typu. Na konte majú už nemenej úspešný projekt požičovne šiat Oh My Look!

Čím je vlastne G.Bar taký špeciálny? „Je to niečo ako salón krásy, ale oveľa lepšie. Chceli sme vytvoriť miesto, kde vám vytvoria ideálny make-up, originálne kresby na nechtoch, dokonalé obočie či zapletané vrkoče. Špecializujeme sa na skrášľovacie služby, ktoré dievčatá potrebujú tu a teraz, v minúte a rýchlo. Robíme zároveň make-up aj vlasy a v rovnakom čase dokážeme pripraviť ženu na červený koberec alebo dievča na prvé rande. Zároveň prinášame trendy sezónu a diktujeme módu,“ hovorí zakladateľka bratislavskej franšízy Aleksandra Melnykova.

To je len zlomok zo služieb, ktoré tento inovatívny salón krásy ponúka. V Bratislave funguje od januára 2018 a Slovenky tento koncept prijali s veľkým nadšením. G.Bar dnes spolupracuje s viacerými známymi tvárami a podľa recenzií zákazníčok má viac ako len profesionálnu úroveň služieb. Nielen, že tu klientky skrášlia, učešú a oblečú profi stylisti, ale im aj nalejú drink či ich nakŕmia koláčom. Nadštandard sa samozrejme odráža aj v cenách služieb, z ktorých najobľúbenejšie je zrejme zapletanie vrkočov s farebnými vláknami kanekalon.

„Náš tím stylistov tvoria ako Slovenky, tak aj Ukrajinky, sme jedna medzinárodná rodina. Všetci členovia tímu musia prejsť vážnym výberom remeselníkov, ktorá spĺňajú vysoké štandardy služieb. Robíme niekoľkofázové castingy, následne vyberieme tých najlepších, ktorí potom prejdú našimi internými školeniami. Všetci stylisti majú diplomy a sú vytrénovaní podľa G. štandardov,“ vysvetľuje Aleksandra.

Все будет. Все смогу❤️

Príspevok, ktorý zdieľa Melnykova Sasha (@sashamelnykovaaa),

Beauty bar, ktorý na prvý pohľad môže pripomínať aj barbie domček, je navrhnutý tak, aby na ňom dokázali obslúžiť 12 zákazníčok naraz, čo pri prevádzkovej dobe 12 hodín denne prináša naozaj pekné počty klientov. Niet divu, že salónu sa darí. Minimálne čo sa týka originality a lákavosti celkového konceptu, na Slovensku nemá konkurenciu. Pastelový interiér navrhol tím architektov a dizajnérov, ktorí vytvorili jednotný štýl pre celú značku G.Bar. Charakterizujú ho farby ružová, fialová či modrá, tiež rôzne kreatívne nápisy a kresby na stenách či zaujímavé svetlá.

Takto koncipované beauty bary dnes fungujú v šiestich krajinách sveta. „Celkovo má sieť G.Bar 16 salónov. Na Ukrajine ich nájdeš v mestách, ako Kyjev, Cherkasy, Vinnitsa, Kremenčug, Záporožie, Poltava, Dnepra, Charkov či Odessa. Mimo Ukrajiny sme v Moskve, Petrohrade, Varšave, v Dubaji, v Bishkeku, v Almaty a na Miami,“ vymenúva Aleksandra. Pri takomto zozname už môžeme hovoriť o slušnej medzinárodnej sietí, ktorá funguje najmä na báze franšízy.

Alexandra na na tému investícií a ziskov baviť nechce, pretože podľa nej je tou najväčšou investíciou to, že do toho dávajú celú svoju dušu. „Samozrejme, sú potrebné aj finančné investície. Vybudovali sme krásny interiér, používame drahú kozmetiku, vyvinuli sme vlastný softvér a podobne, ale nemôžeme podceňovať najmä náš ľudský vklad. Naším cieľom je zachytiť krásu sveta a priniesť ju do každého mesta na planéte,“ dodáva Aleksandra.

Pri takýchto ambíciách je len otázkou času, kedy pribudne pobočka v ďalšom, možno opäť aj slovenskom meste.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech