Dokonalý tip na jednodňový výlet. Pokojne aj do Španielska a rovno za smiešne nízku cenu

  • Chýba ti more a pláže?
  • Vyhraď si 14 hodín tvojho času, 30 eur a môžeš ležať pri vode a na piesku s drinkom v ruke
  • Najlepšie na tom je, že nemusíš riešiť žiadne ubytovanie, večer už budeš ležať vo vlastnej posteli
mip
flickr.com
  • Chýba ti more a pláže?
  • Vyhraď si 14 hodín tvojho času, 30 eur a môžeš ležať pri vode a na piesku s drinkom v ruke
  • Najlepšie na tom je, že nemusíš riešiť žiadne ubytovanie, večer už budeš ležať vo vlastnej posteli

Nevieš, kam zájsť na jednodňový výlet? Predsa len, leto prichádza veľmi pomaly a aj napriek vysokým teplotám sa zatiaľ môžu kúpať len otužilci. Je tu však riešenie, vďaka ktorému nemusíš čakať až na obdobie letných prázdnin, aby si sa okúpal v priezračnom mori. Zaleť si na na slnečné pláže Malorky, teraz za nevídanú cenu od 14,99 eur za jednosmernú letenku. Takáto dovolenka, ťa tak bude stáť ešte menej ako výlet do kúpeľov v Turčianskych Tepliciach či Tatralandie.

Malorka je najväčší zo štyroch Baleárskych ostrovov a každoročne láka svojimi krásami veľký počet turistov. Tí tu nachádzajú letné teploty okolo 30 °C, bieloskvúce pláže a krištáľovo čisté more. Aj napriek tomu, že ostrov je turisticky veľmi navštevovaný, tunajšia krajina si uchovala pôvodný romantický ráz. Ostrov je plný pomarančovníkov a citrónovníkov, miestni obyvatelia sú milí a čas tu jednoducho plynie svojím vlastným tempom. Sezóna na Malorke momentálne nie je celkom v plnom prúde, takže ak si kúpiš letenku v najbližších termínoch, nestretneš sa s návalom turistov ako tomu je napríklad v auguste.

Doprava z letiska

Z letiska Palma de Mallorca sa môžeš na pláž dopraviť pohodlne taxíkom, autobusom alebo si prenajať auto. Z letiska premávajú dve linky miestnej hromadnej dopravy. Svoju cestu autobusom si bez problémov naplánuješ aj na oficiálnej stránke prepravcu. Lístok si kúpiš priamo u vodiča.

Miestna autobusová doprava:

Ak na cestu z letiska použijeme autobus mestskej hromadnej dopravy, tak možnosti sú tieto:

  • linka č.1, ktorá ťa odvezie do 8km vzdialeného mesta Palma de Mallorca, cena je 3 €.
  • linka č.21, má konečnú zastávku v letovisku S´Arenal, cena lístka je 3 €.

Najkrajšia pláž, ktorá je najbližšie k letisku

Jednou z najlepších volieb pri nedostatku času je pláž Playa de Palma. Túto pláž nájdeš 12 km od Palma de Mallorca, 10 minút od letiska. Okrem výhodnej polohy ponúka dovolenkárom krásne čistý piesok, tyrkysovo sfarbenú vodu a mierne vlny, v ktorých sa môžeš vyblázniť. Pláž je dlhá viac ako 4 kilometre.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech