Dostali sme do rúk jedno z najexkluzívnejších áut vyrábaných v Bratislave. Audi Q8 si podmaní svoje okolie

  • Nová Audi Q8 je jedno z technologicky najpokrokovejších áut, aké sme videli
  • Tento dizajnovo vyladený kúsok sa bude vyrábať v našom hlavnom meste
Audi Q8
Audi
  • Nová Audi Q8 je jedno z technologicky najpokrokovejších áut, aké sme videli
  • Tento dizajnovo vyladený kúsok sa bude vyrábať v našom hlavnom meste

Rok 2018 je pre automobilku Audi nadmieru dôležitý, naplánovanú má totiž mohutnú modelovú ofenzívu, počas ktorej v priemere predstavuje nový model každé 3 týždne. Medzi 17 novinkami sú aj nové generácie modelov A1, Q3 a A6 alebo úplne nové modely v podobe elektrického SUV e-tron a luxusného Q8. Práve posledný menovaný model sme mali možnosť na vlastné oči vidieť aj otestovať.

Zatiaľ jediný motor

Kým pri výbere farieb interiéru a exteriéru budú mať zákazníci širokú škálu možností, v prípade motorov to je zatiaľ o niečom inom. Pri štarte predaja sa totižto počíta len s jediným typom. Pôjde o trojlitrový vznetový šesťvalec s 210 kW a 600 N.m s obchodným označením 50 TDI, ktorý využíva mildhybridný pohon.

Motor bude štandardne spolupracovať s osemstupňovým automatom a pohonom všetkých kolies, ktorý tvorí mechanicky pracujúci medzinápravový diferenciál. Súčasťou výzbroje bude aj lítium-iónový akumulátor a remeňom poháňaný generátor s funkciou spúšťača BAS (Belt Alternator Starter), ktoré sú integrované do hlavnej elektrickej siete s napätím 48 V.

Bohatá výbava

Už v sériovej výrobe je Audi Q8 vybavené systémom MMI Navigation plus, ktorý využíva na prenos dát nový štandard LTE Advanced. Navigačný systém ponúka inteligentné návrhy cieľov na základe skôr prechádzaných trás. Pritom zohľadňuje skúsenosti s dopravou v príslušnej dennej dobe. Plánovanie trasy prebieha online na serveroch poskytovateľa mapových podkladov a navigačných služieb HERE, ktorý na tento účel využíva dáta o celkovej dopravnej situácii v reálnom čase.

Cena novej Audi Q8 sa pohybuje okolo 77 400 eur. O výrobu sa rovnako ako v prípade odvodené Q7 postará továreň v Bratislave.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech