Dovolenku na Kanárskych ostrovoch môžeš teraz zažiť za menej ako 100 eur

  • Zájazd na Kanárske ostrovy s cestovnou kanceláriou nepatrí k úplne najlacnejším
  • Vyraziť sa sem však dá aj na vlastnú päsť, čo má hneď niekoľko výhod
  • Ste pánmi vlastného programu aj času a ešte ušetríte slušné peniaze
cana
flicker.com/pinterest.com
  • Zájazd na Kanárske ostrovy s cestovnou kanceláriou nepatrí k úplne najlacnejším
  • Vyraziť sa sem však dá aj na vlastnú päsť, čo má hneď niekoľko výhod
  • Ste pánmi vlastného programu aj času a ešte ušetríte slušné peniaze

Teraz sú do tejto destinácie k dispozícii spiatočné letenky už od 94 eur s odletom z poľského Krakova. Všetky dostupné termíny nájdeš TU. Tip na ubytovanie za dobrú cenu a v blízkosti pláže je Araceli’s apartment. Cena za noc na osobu je 30 eur a  ponúkajú aj bezplatné storno.

„Kanárske“ sú niekedy označované aj ako ostrovy večnej jari, pretože v zime tam nie je chladno a v lete nehrozia extrémne horúčavy. Aj preto sú celoročne obľúbenou dovolenkovou destináciou.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: http://cyclecoaching.net

Okrem už zmieneného príjemného počasia turistov priťahuje aj priezračné more, krásne piesočnaté pláže či jedinečná a rozmanitá príroda. Veľa ľudí sem mieri tiež preto, že ostrovy umožňujú stráviť dovolenku aktívne, obľúbená je najmä horská turistika či vodné športy.

Už od príchodu na letisko sú k dispozície rôzne formy verejnej dopravy, ktoré jazdia pravidelne a za dobré ceny. Veľmi obľúbená je tu najmä autobusová doprava, na ktorú sa dá spoľahnúť a dostanete sa ňou prakticky kamkoľvek. Stačí sa pozrieť na slušne prepracované stránky verejnej dopravy, kde nájdeš kompletné informácie, ceny lístkov či popis jednotlivých liniek.

Ak patríte medzi pohodlný typ ľudí, nie je problém si požičať auto, a to aj priamo na letisku. Práve vypožičanie si auta vám môže zabezpečiť dokonalé preskúmanie ostrova. Auto je možné si vopred rezervovať cez internet. Väčšina požičovní dokonca auto privezie aj priamo k hotelu. Ceny sa pohybujú okolo 20-35 eur na deň podľa termínu a destinácie.

Super podmienky pre surferov

Las Palmas je skvelým miestom, kde sa dá začať učiť surfovať. Na južnom konci mestskej pláže Las Canteras nájdete niekoľko škôl a požičovní. Ľudia si pochvaľují MOJO, kde cena za súkromnú 2 hodinovú lekciu pre dvoch vyjde na 60 eur. V cene je aj zapožičanie surfu a neoprénu.

Pico del Teide

Ak sa vydáte na Pico del Teide, najvyššiu horu Španielska, môžete sa na jej vrchol nechať pohodlne vyviesť lanovkou. Na vlastné oči tu uvidíte nezasypanú vyvretú lávu. Môžete si urobiť aj výlet na čierne pláže, ktoré sú tiež pozostatkom sopečnej činnosti. Narazíte tu dokonca na 6 obdĺžnikových pyramíd z lávových kameňov, ktoré skrývajú zatiaľ nerozlúštené tajomstvo.

Fueteventura


Toto miesto sa nesie v znamení slnka a pláží. Ak sa rozhodnete navštíviť tento ostrov, môžete sa tešiť na najkrajšie prírodné pláže z celého Kanárskeho súostrovia. Tie sa tu nachádzajú dokonca v niekoľkých farebných odtieňoch. Od zlatobieleho piesku, až po čiernu lávu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech