Drevené motýliky BeWooden dostali niekoľkomiliónovú finančnú podporu

  • Aj handmade priemysel má svoju cenu
  • Šikovný český projekt drevených motýlikov púšťa do firmy prvého externého investora
  • Spočiatku malý fashion projekt dnes žije svoj sen
bewooden coll
bewooden.dk/facebook.com
  • Aj handmade priemysel má svoju cenu
  • Šikovný český projekt drevených motýlikov púšťa do firmy prvého externého investora
  • Spočiatku malý fashion projekt dnes žije svoj sen

Projekt BeWooden sa začal písať v českom mestečku Chlebovice, kde sa Ctirad Sára v roku 2013 rozhodol pre zhmotnenie svojho nápadu vyrábať drevené motýliky. Aj keď dnes je týchto výrobcov v rámci slovenského i českého trhu neúrekom a vytvárajú si celkom slušnú konkurenciu, doplnky BeWooden tu boli medzi prvými a svojou kvalitou, príbehom a nezvyčajným prevedením si získali množstvo fanúšikov. V súčasnosti má už značka v ponuke okrem motýlikov aj manžetové gombíky, peňaženky, náramky, spony na kravatu a mnoho ďalšieho, dokonca prichádzajú aj s dámskou kolekciou produktov.

V srdci Beskýd sa zrodil nápad, ktorý má dnes na svojom konte nového investora. Za 25 % svojho podielu spoločnosti, dostal zakladateľ Ctirad Sára na účet BeWooden celých 10 miliónov Kč (v prepočte viac než 390 000 eur). Sára stále s podielom 35,44 % zostáva vlastníkom s najväčším podielom. Kto ale je novým spoločníkom, to značka prezradiť nechce a uvádza len, že sa jedná o českého investora, ktorý sa o firmu zaujíma už dlhodobo. Táto finančná injekcia pomôže BeWooden rozšíriť svoj team a prezentovať značku v zahraničí, taktiež prichádza čas na novú spoluprácu s remeselníkmi a s tým aj oslavu zlatých českých ručičiek.

Projekt sa na trhu objavil pred niekoľkými rokmi ako jeden z prvých v Európe a dnes jeho portfólio tvorí viac než dvadsať produktov, ktoré sa okrem Česka a Slovenska dostávajú aj ku zákazníkom v Nemecku, Poľsku, Dánsku aj Švajčiarsku. Na čele BeWooden okrem Sáru stojí aj Jakub Najdek a Patrik Babinec, a v súčasnosti zamestnávajú 14 ľudí a približne dve desiatky externistov.

V promo videu svojej značky svoju identitu a ciele BeWooden zhrnulo presne: „Príroda a unikátnosť človeka nás inšpiruje v našej tvorbe. BeWooden v spolupráci so skúsenými českými remeselníkmi pretvára prebytočné drevo na originálne doplnky. Lásku k remeslu a dizajnu premietame do našich produktov, ktoré sú výsledkom precíznej ručnej práce so zmyslom pre najmenšie detaily. Sú to práve detaily, ktoré vytvárajú jedinečný zážitok a dávajú vyniknúť vašej osobnosti.“

Podpora primárne handmade projektov (a navyše módneho zamerania) v našich zemepisných šírkach nie je až tak častou záležitosťou. Práve preto našim českým kolegom veľmi fandím a verím, že čoskoro o takejto veľkej investícii budeme počuť aj u nás na Slovensku. A ja o nej veľmi rada napíšem :) Ako handmade nadšenec totižto viem, aké ťažké je získať na svoj projekt akékoľvek investície. Už len drobnosť. Ak by si sa rozhodol pre takýto originálny darček pod stromček, nezabudni navštíviť ich e-shop TU .

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech