Dve Bratislavčanky dobyli trh originálnymi hrnčekmi, z ktorých nebudeš chcieť prestať piť

  • Dve najlepšie kamarátky urobili zo záľuby biznis, na ktorý je radosť sa pozerať
  • Svoji hrnčekmi zaujali tisíce Slovákov
kavacover
archív:mugsnikky
  • Dve najlepšie kamarátky urobili zo záľuby biznis, na ktorý je radosť sa pozerať
  • Svoji hrnčekmi zaujali tisíce Slovákov

Možno si už aj ty počul o ručne vyrábaných šálkach nielen pre kreatívcov od MUGS Nikky & Nikky. V tomto prípade viac ako kedykoľvek platí, že každý jeden kus je originál. Keď ho uvidíš kolegovi na stole, určite sa aspoň pousmeješ. Ide totiž o kúsky, ktoré človeka zaujmú hneď na prvý pohľad.

Mnohí kávopiči by sa zrejme zhodli, že nie je veľa horších vecí ako piť zlú kávu z nudného hrnčeka. To sa ti však v prípade hrnčekov od dvoch Bratislavčaniek určite nestane. Ako sa však zrodil nápad pravidelne si privyrábať svojou vlastnou záľubou?

“Dodnes sa smejeme, keď sa nás ľudia opýtajú, ako sme začali. Keďže sme boli obe odjakživa kreatívne, raz jedna z nás vyskúšala ako narodeninový darček pre kamarátky namaľovať personalizované šálky. Načo sa druhá, len tak, medzi rečou opýtala “A nezačneme ich predávať?” A bolo. Zarobiť si zábavou dvacku navyše na kávu znelo fajn,” popisuje pre nás jedna zo zakladateliek.

Najväčšou výhodou pri ich spolupráci je to, že sa v biznise, ale aj kamarátstve dokážu výborne dopĺňať. „Vieme si povedať kritiku, ale tiež jedna druhú pochváliť, čo nás posúva.“

Aj keď dve kamarátky vyskúšali viaceré techniky a cesta k hrnčeku dokonalej kvality predstavovala pokus, omyl, ako najtrvácnejšia technika sa im osvedčila maľba vypaľovacími farbami.

“Šálky sa namaľujú, potom oddychujú – dlhšie ako my a keď sa zapečú, používame ešte špeciálnu fixáciu. Našou prioritou vždy budú spokojní zákazníci, ktorým hrnčeky vydržia niekoľko rokov aj pri dennom používaní.”

Aj keď si tieto mladé baby už vytvorili radu svojich bestsellerov, ktoré vyrábajú často a vo veľkom počte, aj tieto kusy sú len na objednávku. Slováci sú však kreatívny národ, ktorý miluje veci na mieru. Aj preto si značka MUGS Nikky & Nikky za krátky čas získala takmer 15-tisícovú základňu fanúšikov a denne posielajú kamarátkam množstvo návrhov na dizajn hrnčekov.

Ak patríš medzi ľudí, ktorí si pred kúpou produkt najskôr omrknú, je to možné v Bratislave na Tobruckej ulici. Práve tu má showroom talentovaná Petra Weingart, ktorá má okrem vlastných ušitých modelov k dispozícii aj hrnčeky od MUGS Nikky & Nikky.

O tom, že sa malým, no šikovným podnikateľkám darí svedčí aj otvorenie ich vlastného ateliéru a ako samé tvrdia, plány do budúcna sa snažia realizovať každý deň.

“Momentálne sa venujeme tvorbe webu a pracujeme na efektívnom objednávkovom systéme. Naši zákazníci si budú môcť objednať šálky cez prepracovaný systém a nám ostane viac času na tvorbu a vymýšľanie nových produktov, ktoré sú na pláne, nechajte sa prekvapiť. Plánujeme tiež rebranding, spolupráce, ale pomaličky, nemáme potrebu nič uponáhľať.”

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK