Exkluzívna ponuka leteniek do Benátok len za pár eur

  • Medzi mestá, ktoré by mal človek vidieť aspoň raz za život, Benátky určite patria
  • Teraz tu môžete zažiť nezabudnuteľný víkend za super cenu
venice
facebook.com/Italy.Venice
  • Medzi mestá, ktoré by mal človek vidieť aspoň raz za život, Benátky určite patria
  • Teraz tu môžete zažiť nezabudnuteľný víkend za super cenu

Ak milujete miesta, ktoré dýchajú romantikou a históriou zároveň, budete milovať aj Benátky. Možno to bude znieť ako klišé, no Benátky majú svoje čaro v každom ročnom období. Z času na čas sa našťastie objavia letenky za cenu, ktorú jednoducho nejde ignorovať. Namiesto pár drinkov v Starom Meste si teraz môžeš kúpiť letenku za 33 eur a užiť si nezabudnuteľný víkend v meste plnom romantiky a dobrého jedla. Aktuálne na internete naozaj nenájdeš výhodnejšiu ponuku na takúto letenku.

V Benátkach určite stojí za to len tak sa stratiť v miestnych uličkách alebo sa zrelaxovať pri káve blízko slávneho Canale Grande, ktorý je obklopený historickými domami a pri brehu sa húpu gondoly v rytme vĺn. Benátky nie sú príliš veľké, a tak sa tu toho dá stihnúť pomerne veľa.

Po meste sa môžete presúvať, buď pešo, alebo pomocou vaporetta. Je to na vás, avšak pamätajte, že v Benátkach sú len 4 mosty a suchou nohou sa nedostanete na okolité ostrovy. Ceny za Travel tourist kartu sa pohybujú okolo 20 eur na deň. Tá vám umožní neobmedzene cestovať v Benátkach, na okolité ostrovy a využívať ACTV autobus. Bez karty stojí jedna jazda vaporettom 7,50 eur.

Slávne gondoly

Keď sa spomenú Benátky, väčšina ľudí si spomenie na typické miestne loďky gondoly a romantiku s nimi spojenú. Tento romantický zážitok však vie byť celkom drahou záležitosťou. Predsa len, nie každému sa chce dať 80 eur za pol hodinovú plavbu. Veľmi lacnou alternatívou je loďka s dvomi gondoliérmi, ktorá sa nazýva traghetto. Je určená pre viac osôb a stojí len 2 eurá.

Ubytovanie

Ubytovanie v Benátkach nepatrí medzi tie najlacnejšie. Preto sa oplatí pozrieť sa aj po ponuke Airbnb. V dedinke blízko Benátok sa nachádza útulné ubytovanie od 31 eur za noc. Ubytovanie je ľahko dostupné vlakom, autobusom či električkou do centra. Hostitelia ponúkajú aj vyzdvihnutie z letiska a požičanie kostímov, ak prídete v karnevalovej sezóne.

Ak vás láka skôr netradičné ubytovanie v blízkosti centra, potom je tu Venezia Boat. Ubytovaní budete priamo v kajute jachty, kde je dostupné aj Wi-Fii zadarmo. Na vyžiadanie vám majiteľ lode zorganizuje výlet na ostrovy  Murano a Burano, Lido či Certosa. Cena za jednu noc na osobu vychádza na 42 eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK