Exkluzívne zo Ženevy: Aj Lamborghini má v sebe kúsok Slovenska. Niektoré časti sa vyrábajú u nás

  • Brutálne SUV ti predstavíme vo videu
  • Urus dostal 650 koní
  • Je najlacnejší v portfóliu Lamborghini
Patrik Matejčík, startstop.sk
  • Brutálne SUV ti predstavíme vo videu
  • Urus dostal 650 koní
  • Je najlacnejší v portfóliu Lamborghini

Ženevský autosalón ukázal aj jedno z najkontroverznejších SUV súčasnosti. Pochádza od Lamborghini a je vyrobené s jediným cieľom. Byť bestsellerom automobilky. Je to totiž najlacnejšie auto, ktoré Lamborghini predáva. Paradoxne je cena „len“ 180-tisíc eur. Teda v základe. No už aj tu získaš auto s výkonom 650 koní a zrýchlením z nuly na sto kilometrov za hodinu za 3,6 sekundy.

Toto bolo pred pár rokmi teritóriom len superšportov, nieto, aby sa sem dostalo nejaké SUV. V tomto parametri ho dokáže prekonať len americká novinka – Jeep Grand Cherokee Trackawk a Tesla Model X. Lamborghini ich však nechá za sebou, čo sa týka maximálnej rýchlosti – 305 kilometrov za hodinu. To je neuveriteľný extrém pre auto takejto kategórie.

Superšportovej výbave zodpovedajú pneumatiky, aerodynamika, brzdy či podvozok. Zo 100 kilometrov za hodinu dokáže SUV zastaviť na približne 30 metroch, čo je na 2,2-tonové SUV malý zázrak. Čo je však zaujímavosťou, je fakt, že niektoré súčiastky na najrýchlejšie SUV sveta sa vyrábajú aj na Slovensku.

Konkrétne sa na príprave auta podieľal aj bratislavský závod Volkswagen a Matador. Ten má podľa nášho zdroja dodávať priamo Lamborghini niektoré diely pre šasi.

Na auto sme sa pozreli aj z blízka, tak si ho vychutnaj v našom videu. A odoberaj.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech