Exkluzívne zo Ženevy: Extrém do terénu. Šesťkolesové monštrum za 300-tisíc eur

  • Je to prvý prototyp
  • Luxusné vypracovanie
  • Osemvalec s objemom 6,2 litra
Kahn Design
Kahn Design
  • Je to prvý prototyp
  • Luxusné vypracovanie
  • Osemvalec s objemom 6,2 litra

Šesťkolesovým off-roadom sa v minulosti preslávil najmä Mercedes-Benz s modelom G63 AMG 6×6. Bola to šialenosť, ktorá bola stvorená najmä pre Blízky východ. Následne prišli ďalší výrobcovia, a teraz tu na ženevskom autosalóne máme opäť ďalší kúsok. Je to výrazne prestavaný Land Rover Defender od Chelsea Truck Company a Kahn Design.

Veľkosť bude v teréne problém

Má 5,1 metra, vyzerá ako vagón a pokojne odvezie v luxuse až deväť ľudí. Auto sa dá zákazkovo prispôsobiť do najmenších detailov. Má také samozrejmosti, ako LED svetlá, pohon všetkých šiestich kolies, špeciálne pneumatiky do terénu či uzávierky diferenciálov. Nechýba ani redukcia. Jednoducho Off-road so všetkým.

Len je trošku dlhší a luxusnejší, čo zrejme výrazne ovplyvní vlastnosti tohto monštra v teréne. Toto bude skôr len také „ukážkové auto“ do zlého počasia alebo ľahkého terénu, keďže veľkosťou a hlavne dĺžkou by sa ďaleko mimo ciest nemuselo dostať. Pod kapotou skončil osemvalec s objemom 6,2 litra a výkonom 430 koní.

Nie je to však benzín, ale diesel. Mal by preto poskytovať aspoň veľmi slušný krútiaci moment. Spotreba tohto „tanku“ sa neuvádza. Návšteva čerpacej stanice sa ale určite stane každodenným rituálom majiteľa (vodiča) tohto auta. Navyše, toto je špeciál, ktorý bude postavený najmä na zákazku, a tak je cena len orientačná. Začína približne za 300-tisíc eurách.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech